Läänemaal loenduse andmeil hunte rohkem, ent küttimislube juurde ei saada

Läänemaal loenduse andmeil hunte rohkem, ent küttimislube juurde ei saada

1866
Foto: erakogu

Läinud nädalal käis Põhja-Läänemaal hunte loendamas sõltumatu vaatleja, kes hindas Põhja-Läänemaal ja Lääne-Harjumaal 27–29 isendit.

Kuigi keskkonnaagentuuri saadetud loendaja loendustulemus oli kümmekond rohkem, kui keskkonnaametnikud on varem arvanud, ei veena see hundilaskmisloa jagajaid Põhja-Läänemaal lisalube andma, kirjutab Lääne Elu.

„Need kõik ei ole Läänemaa hundid, vaid osaliselt Harju- ja Raplamaa omad,” ütles keskkonnaagentuuri juhtivspetsialist Marko Kübarsepp. Tema sõnul on on loendatud huntidest Läänemaa põhjapoolsel ala elanikud siiski vaid 12–15 isendit. „Seda on nii palju, kui prognoosisime,” ütles Kübarsepp.

Põhja-Läänemaad ja Lääne-Harjumaa Padise kanti hõlmavale huntide ohjamisalale eraldati selleks hundijahihooajaks kaks laskmisluba, mis mõlemad on juba ära kasutatud. Jaanuari lõpus piirkonda lube juurde ei antud.

Jahimehed püüavad keskkonnaagentuurile tõestada, et Põhja-Läänemaal ületab huntide arvukus mõistlikkuse piiri, kuid seni pole kahele hooaja algul antud hundiküttimisloale lisa saadud.

Läänemaa hundijahi koordinaator Hugo Peterson pole Kübarsepaga nõus. „Nemad määravad huntide arvu hektarite järgi, meie jälgede järgi,” põhjendas Peterson, miks ametnike ja jahimeeste arvamus huntide arvu kohta kokku ei lange.

Loe lähemalt Lääne Elust.