Kutsume osalema │ Eesti looduse päev: jahimehed kutsuvad külla!

Kutsume osalema │ Eesti looduse päev: jahimehed kutsuvad külla!

3754

Eesti Jahimeeste Selts (EJS) kutsub maakondlike jahiseltse osalema 18. augustil Eesti looduse päeval.

EV100 suvisel peonädalal, 18. augustil kutsuvad erinevad asutused, looduskeskused, muuseumid, ühingud ja seltsid tutvuma ligi poolesaja võimalusega, kuidas Eesti loodust paremini tundma õppida, väärtustada ja hoida. Sel päeval toimuvad parimate giidide juhendamisel üle Eesti kümned matkad, töötoad ja loodusvaatlused.

Ka EJS osaleb Eesti looduse päeval ning kutsub oma liikmed eri maakondades sellega liituma. Kuna EJSi juhatus on tänavu nimetanud „Jahindus on looduskaitse“ aastaks, siis sellest lähtuvalt saavad jahimehed üle Eesti jahindust kui praktilist looduskaitse meedet tutvustada. Osalemise mõte on looduse- ja jahindusesõpru kutsuda jahimajja üle Eesti, rääkida jahimeeste tegemistest (tutvustada jahimaju ja tegevusi) ning metsas toimuvast (nt läbi rajakaamerate) ning võimalusel viia ka metsaradadele (söödaplatsi, rajakaamera juurde vms). EJSi osalemise eesmärk on läbi nende tegevuste anda parem ülevaade jahindusest ning seeläbi positiivset kuvandit luua.

Me kõik armastame Eesti loodust, see on osa meie loomusest. Sellest ilu- ja elurikkusest osasaamiseks tähistame juubelisuvel esmakordselt Eesti looduse päeva. Eesti looduse päev on keskkonnaasutuste ja -ühenduste kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

 

Hea jahimees või -selts, kes soovib Eesti looduse päeval osaleda, palun võtke ühendust EJSi projektijuhi Peeter Hussariga, tel 514 5123 või kirjutage peeterhussar@gmail.com.