Külas Tihemetsa Jahiseltsil

Külas Tihemetsa Jahiseltsil

2644
Tihemetsa jahiselts. Foto on illustatiivne

14. veebruaril oli EJS tegevjuhil võimalus olla kutsutute hulgas ja saada osa jahist Tihemetsa moodi. Juba hommikune rivistus andis tunnistust sellest, et seltsis austatakse distsipliini ja seadust.

Seltsi juhi ja väsimatu mootori Väino Lille sõnul on neil normaalne selts, liikmeid on nii noori kui ka vanu. Kui eestlane ütleb normaalne, siis tähendabki see, et kõik on hästi. Seda oli ka kogu päeva jooksul tunda. Mehed viskasid nalja, keegi ei süüdistanud kedagi ja päeva kokkuvõtteid tehes võisid kõik tõdeda, et oli üks äralõpmata tore looduses veedetud päev.

Tihemetsa „tihedad metsad” varjavad endas korralikku ulukiressurssi ja selle nimel ollakse ka vaeva nähtud. Korrektse valiklaskmise tulemusena kütitud üheksat metssiga ausati hea tava kohaselt kuuseokstega ehitud „paraadil”.

Maaomanikega on suhted head ja seda osatakse hinnata.

Kaunis Aasa puhkemajas kokkuvõtteid tehes oli meestel tegevjuhile palju küsimusi ja ettepanekuid. Tunti muret kohati ülemääraste piirangute üle ja selle üle, et alati ei arvestata kogukonna arvamust nende kehtestamisel. Muretseti ka esindatuse puudumise üle jahindusnõukogus. Tõdeti, et tuleb olla ise aktiivne, teha koostööd ja just läbi ühise tegevuse saab olukorda paremaks muuta. EJS juhatuse poolt väljakuulutatud koostöö aasta 2015 on selliseks tegevuseks heaks fooniks.

Lõunavorstid seltsi püstkojas tegi soojaks ja jagas osalejatele isiklikult Väino Lill

Tänusõnad EJSi poolt kogu Tihemetsa Jahiseltsile ja selle väsimatule juhile Väino Lillele! Kohalik jahiselts on üks Eesti jahinduse alustaladest ja mida tugevam see on, seda kindlamalt püsib ka kogu jahindus.

Tihemetsa Jahiselts on 9130 ha majandav jahiselts, kuhu kuulub 42 jahimeest. Tegutsetakse Pärnumaal Saarde vallas ja seltsi kuuluvad põhiliselt kohaliku kogukonna ja piirkonna esindajad. Vaatamata sellele ollakse avatud ja võõrustatakse ka külalisi mujalt. Tihemetsa Jahiselts küttis sellel hooajal 92 metssiga, 17 põtra ja 21 hirve. Viimasel 5 aastal ei ole metskitse kütitud, ikka selleks, et räsitud arvukus saaks taastuda.

JAGA