Kondase keskuses avati jahiteemaline näitus

Kondase keskuses avati jahiteemaline näitus

2228
Fotod: EJS

7. veebruaril avati Viljandis Kondase keskuses jahinduse- ja metsandusteemaline näitus metsavahi Vellu Tänava joonistustest Metsavahi töö”. Samas esmaesitleti ka Paul Kondase seni eksponeerimata maale teemal ”Küti unistus”.

„Metsavahi roll on olnud Eesti ajaloos väga tähtis,” ütles näituse avamisel EJSi tegevjuht Tõnis Korts. „Metsavaht oli kohalikus kogukonnas auväärt tegelane. Reeglina olid metsavahid ka jahimehed, see kuulus ameti juurde. Meil, eestlastel, on kombeks öelda, et meil on aeg-ajalt vaja talupojamõistust, aga tihti oleks loodusressursside kasutamisel vaja ka metsavahi mõistust. Metsavaht oli inimene, kes oskas metsa vaadata kui terviklikku elukeskkonda,” selgitas Korts.  

„Vellu Tänava umbes sada joonistust on sündinud sisemisest sunnist, iseendale, ilmselge eesmärgiga meenutada vanu aegu ja jäädvustada ühe metsavahi igapäevaseid tegemisi. Neis ei puudu nostalgiline, isegi romantiline mõõde, kuna metsavahi amet kui selline, oli tööde loomise ajaks Eestis juba kaotatud. Tema detailirohked must-valged jahipidamist, metsa- ja talutöid, loomi ja loodust kujutavad väikesed graafilised joonistused on dateeritud ning jäävad ajavahemikku 2000-2018,” sõnas Kondase keskuse kuraator Mari Vallikivi. 

Näitus on avatud 7. veebruarist kuni 5. aprillini Kondase keskuses Viljandis (Pikk tn 8). Keskus on avatud veebruaris ja märtsis kolmapäevast laupäevani kell 10‒17 ning aprillis esmaspäevast pühapäevani kell 10‒17. Rohkem infot näituse kohta leiab SIIT.