Kokkutuleku programm

Kokkutuleku programm

3834
Anton Jegorov, Tõnis Korts, Karl-Erik Taukar, Indrek Sander. Foto: Karolin Lillemäe

Jahimeeste ja -naiste aasta suursündmus toimub 36. korda 8.-10. juulini 2016 ja seekord ootab meid külla Võrumaa! Kokkutulekul jätkub tegevust kõigile – leiab jahinduslikke ja rahvuslikke jõukatsumisi, sobilikke tegevusi erinevatele vanusegruppidele. 

 

NB! Kokkutuleku programmi kellaajad on ummammuudu, kõik tegevused algavad stiilis 10.10, 11.11, 12.12.

 

Reede

Plats on avatud reedel kella 12st, eellaskmisel osalejatele juba varahommikust. Kell 18.18 algava rongkäigu järel saab mõõtu saab võtta viktoriinis. Esinevad Anu ja Triinu Taul ning õhtuse põhikontserti staarid on Ivo Linna ja Antti Kammiste.

Laupäev

Laupäev pakub midagi igale maitsele: jahinduslikke mõõduvõtmisi, ponisid, mitmesuguseid vabategevusi ja ‘ummamuudu’ programmi, mille nägemiseks tuleb ise kohale tulla! Kohalikku hõngu pakub ansambel Säde, peaesineja on Karl-Erik Taukar. Saab nii tantsu kui ka tralli.

Pühapäev

Pühapäeval saavad võistelda juhid ja peibutajad (peibutatavad ulukid on nõna mõtsa poolõ) ning parimaid autasustatakse.

 

 

 • Vabategevused kokkutulekul 
  Lisaks kohustuslikele võistlusaladele on programmis tegevusi, mis sobivad praktiliselt kõigile huvilistele.
  • REEDE
 • Rahvaviktoriin. Reedel toimub viktoriini võistlusega samal ajal rahvaviktoriin! Osalemiseks koguneda kell 19.19 peatelki. 
 • Huntloci loos ja otsimismäng. Kõigi jahimeeste peol osalevate Huntloci kasutajate vahel loositakse välja Huntloci koera jälgimisseade ja Huntloci nutikas jahivest. Tule läbi Huntloci telgist ning näita oma telefoni, kuhu on installeeritud Huntloci äpp.

  Osale Huntloci otsimismängus ja võida nutikas jahivest. Liitu mängu ajaks Huntloci äpis jahiga (jahikoodi saad Huntloci telgist). Mängu algusajal saadetakse Huntloci sõnumikeskkonnas osalejatele teade, milline „jahis“ olev jahimees või koer tuleb peo maa-alalt ülesse otsida ja öelda talle vastav parool. Mängu kiireim saab Huntloci nutika jahivesti. Mängu algusajad on reedel kell 20.20 ja laupäeval 13.13, 15.15 ja 17.17.

  • LAUPÄEV
 • Ekskursioonid. Väikese tasu eest on kõigil võimalik ekskursioonidel käia. Bussid väljuvad kl 10.10 ja 14.14 
 • Linnukoerte demoesinemine. Jahikoerte tõuühing koos Soomest pärit linnukoerte treenija-katsekohtunikuga teevad kell 10.10 vabaalal linnukoerte demoesinemise. Jahikoerte tõuühing on väljas ka oma telgiga, kus tutvustatakse ühingut, antakse infot ja nõu jahi- ja tõukoerandusega seonduva kohta, kiletatakse tasuta jahikoera passe.
 • Laskesimulaator. Laskeharjutus “Jooksvad metsead” (laskesimulaator) Jaanikese Jahinduse telgis kaubatänavas, algab kell 10.10.
 • Õhkrelvast laskmise võistlus. Algab vabaalal kell 10.10.
 • Veikandi vorstikoolitus. Kell 11.11, 14.14 ja 17.17 toimub Veikandi telgis vorstikoolitus.
 • Linnamäe käesurumise võistlus. Ka sellel aastal korraldab Linnamäe lihatööstus käesurumise võistluse algusega kell 11.11 kaubatänavas Linnamäe telgis. 
 • Võrkpalli turniir. Võrkpalli võistlus toimub algusega kell 11.11 vabaalal palliplatside juures. Võib sisaldada ummammuudu elemente! 
 • Vibujahi tegevused. Saab ise kätt proovida ja laskekatset teha alates kell 11.11 vabaalal. Kell 16.16 näidatakse lumbi alal, kuidas jõest vibuga “kobrast” püüda. 
 • Püügivahendite demo. Jaanikese Jahinduse telgis toimub 11.11-13.13 püügivahendite demo. Laupäeva hommikul kell 9 algab Jaanikese telgis loosipiletite müük (kestab kuni pileteid jätkub või kuni loosimise. Iga pilet 5 eurot. Kalleim auhind 264 eurot. Auhinnad loositakse kell 19.19 peatelgis enne autasustamist.  
 • Orienteerumine. Kõik huvilised on infomaja juures olevasse naiste ja lastealasse oodatud kell 12.12. Räägitakse orienteerumisest ja siis saab ka oma oskusi demonstreerida ülesseatud rajal.
 • Manitou tõstukite demoesinemine. Intrac Eesti AS toob kohale võimsad Manitou tõstukid. Demooperaatorid ja kasutuskoolitajad näitavad, mida masinad teha oskavad. Saab katsuda, küsida, lähemalt uurida. Demoesinemised toimuvad kell 12.12 ja 16.16 kaubatänavas.
 • Estsari tegevused – köiepääste, kuulihaavade esmaabi, ellujäämistarkused. Kell 13.13 saab Estsari telgis ellujäämistarkuste töötoast osa võtta. Kell 14.14 näitavad eksperdid, kuidas kuulihaavade puhul esmaabi anda. Pärast vibuga koprajahi demoesinemist (orienteeruvalt 16.45) toimub lumbi alal operatiivgrupi Estsar demoesinemine, kuidas päästa jõkke kukkunud inimest. Estsar on väljas ka kaubatänavas, tasub uurima minna, mida huvitavat nende telgi alt leiab.
 • Ummammuudu köievedu. Kõigil köieveohuvilistel tasub 18.18 tulla lumbi alale köit vedama või vaatama, kuidas teised seda teevad. 
  • PÜHAPÄEV
 • Kalapüügivõistlus noored ja vanad. Kõik kalandushuvilised on oodatud kalapüügivõistlusele. Võta oma õng kaasa ja tule Lumbi alale pühapäeva hommikul. Registreerimine algab 30 min enne võistluse algust, võistlus algab 09.09. Võistluse aeg 1,5 h.
  Püügivahendid: lubatud püügivahendid harrastuspüügiõiguse omamisel lähtuvalt kalapüügiseadusest ja kalapüügieeskirjast, võistlejal peab olema kehtiv harrastuskalapüügiõigus.
  Püügikoht: Võhandu jõgi, püügikohta asumisel ei tohi segada kaasvõistlejat, kes on positsiooni varem sisse võtnud.
  Arvesse lähevad võistleja poolt võistluse ajal püütud kalad, mille püüki ei ole kalapüügieeskirja alusel keelatud.
  Paremusjärjestuse selgitamine: iga kala 1 p, iga kalaliik 5 p (võistleja peab liigi ise määrama, valesti määratud liik annab – 5 p), võistlusklassi arvestuses kõige pikem kala 10 p ja kõige lühem kala 10 p. Võistlusaja lõppedes peab olema kalad kohtunikele üle antud. Iga hilinetud minut on – 1 p. Üle 10 minuti hilinejad diskvalifitseeritakse.

Naiste ja laste tegevused kokkutulekul

Alates kl 10.10 algab programm naistele ja lastele laagri peamaja lähedal asuvas naiste ja laste alas. Kell 10.10 väljuvad esimesed ekskursioonibussid.
Kell 11.11 on loodusvägede õpituba (ainult naistele!). Naine, naiselikkus ja looduse vägi. Vestlusringis vestleme Naisest ja naiselikkusest, kuidas tunnetada loodust ja sellest jõudu ammutada. Võimalusel lähme metsa jalutama. www.elojuur.ee.
Kell 12.12 on võimalik orienteerumises kätt proovida (kõigile jõukohane, jahinduslike elementidega). Kell 13.13 on ponide õpituba. Kell 14.14 väljub teine sats ekskursioonibusse. Kell 16.16 on avatud näomaalingud. 
Päeva jooksul on lastel võimalik ponidega sõita ning mitmesuguseid loomi vaatamas käia väikeses miniloomaaias. Avatud on batuudid ja skyjump. 
Päeva jooksul on võimalik kätte proovida õhupüssi laskmises (vabaalal alates kl 10.10), vibu laskmises (vabaalal alates kl 11.11).
Kell 11.11, 14.14 ja 17.17 toimub Veikandi telgis vorstikoolitus.  
 
Kaubatänav
Kindlasti leiab palju huvitavat ka kokkutuleku kaubatänavast, kohal on üle 70 erineva firma ja eraisiku. Heino ja Huntfish üllatavad Louie Digmani kontsertiga, Chef Foods püüab tähelepanu Night Felony kontsertiga, naisküttidega saab pilti teha, Anome juures saab näha relvaväljapanekut klaasvitriinis, Wildores OÜ (4X4CRUISER on kõikide maasturite varuosa-, tuuningu ja ümberehitusega tegelev ettevõte) korraldab auhinnamängu ja palju palju muud.   

https://www.ejs.ee/kokkutulekud/ 


JAGA