Kohtumine õiguskantsleri büroos

Kohtumine õiguskantsleri büroos

595
Foto: Dean Morley/Flickr

27. juunil toimus kohtumine õiguskantsleri büroos, kus jahipiirkondade kasutusõiguse lubade (KÕL) pikendamise osas anti õiguskantsleri poolt selgitusi.

EJS-i poolt osalesid president Margus Puust, asepresident Toomas Kõuhkna ja juhatuse liige Tiit Tammsaar. Õiguskantsleri poolt kohtumisel antud selgitused ei ühtinud senise KÕL-i pikendamise praktikaga ja nende seisukohtadega, millest on seni juhindunud nii keskkonnaministeerium kui ka keskkonnaamet ega ka nende seisukohtadega, mida on andnud justiitsministeerium.

EJS ei nõustu õiguskantsleri seisukohaga, et jahiseadust on valesti tõlgendanud nii keskkonnaministeerium, keskkonnaamet kui ka jahimehed. EJS ei nõustu seisukohaga, et seaduse mõte oli lepinguid mitte pikendada.

Oleme seisukohal et KÕL-i pikendamise protsessiga peab edasi minema nagu osapooled (Keskkonnaamet, Keskkonnaministeerium, EJS, Erametsaliit, RMK, Eesti põllumajandus-kaubanduskoda, Eesti talupidajate keskliit) keskkonnaametis 20. juunil kokku leppisid ja ka ühiselt pressiteate tegid, see oli kõikide poolte soov ja tõlgendus. Seal lepiti ühiselt kokku, kuidas toimub maakondlikes jahindusnõukogudes lepingute kontrollimine.

Sellest tulenevalt ootame riigipoolseid selgeid juhiseid, kuidas edasi minna. Oleme olnud nii riigile kui osapooltele konstruktiivsed partnerid ja täitnud nii seadust kui kokkuleppeid. Loodame, et saame vastuse kiirelt, sest muidu lõpeb pikendamiseks ettenähtud aeg.