Koeri pole lubatud lahtiselt ringi jooksma lasta

Koeri pole lubatud lahtiselt ringi jooksma lasta

948
Foto: Sergey Urzhumskov/FlickrEJSi poole on pöördunud mitmed pahased kodanikud, kes on näinud küla peal ringi hulkuvaid koeri ning samuti asulaväliselt taga ajamas metsloomi.

„Oleme inimestele selgitanud, et koertega jahipidamine toimub tavapäraselt 1. oktoobrist kuni jahiaasta ehk siis veebruari lõpuni. Seega on tegemist hulkuvate koertega. Kuna käimas on metskitsedel jooksuaeg, siis ei ole kindlasti hea, kui hulkuvad koerad neid taga kihutavad. Samuti on mitmetel ulukitel ringi toimetamas järelkasv. Tegelikult ei tohiks omanik lasta oma lemmikloomal küla või metsa vahel vabalt ringi liikuda ja metsloomi häirida,” ütles EJSi tegevjuht Tõnis Korts. „Samas on see ohtlik ka koertele, kuna jooksmishoos võivad nad sattuda teed ületades autorataste alla,“ lisas ta.

Koerte, kasside ja teiste koduloomade pidamise eeskirja järgi peab pidama koduloomi selleks sobilikes elu-, abiruumides, õues (v.a jahikoerad jahil, karjakoerad loomi karjatamas) kindlalt tarastatud või märgistatud territooriumil. Koerte viibimisel avalikes või üldkasutavates kohtades tuleb pidada neid kuni 1m rihma otsas ja vajadusel suukorviga varustatult, välja arvatud pimedate juhtkoerad või töötavad teenistuskoerad.JAGA