Kiskjakaamera jäädvustas esimese külalise

Kiskjakaamera jäädvustas esimese külalise

962
Foto: kuvatõmmis videost

Kiskjakaamera asub Lõuna-Pärnumaal Maarjapeakse raba lähistel väikesel raiesmikul. Esimesed külalised on kaamera ees end juba näidanud.

“Kaamera asukoha valikul eeldasime, et meil tekib selles lootustandvas paigas võimalus vahendada röövloomade tegemisi reaalajas. Nendeks röövloomadeks ehk kiskjateks ehk predaatoriteks, keda me siin aja jooksul näha võime, on rebane, kährik, metsnugis, karu ja hunt,” kirjutab Tiit Hunt RMK Loodusblogis.

Esimesed külalised on kaamera ees end juba näidanud. Rebane ja paar kährikut käivad siin päeva jooksul mitmeid kordi ning samuti ka öötundidel infrapunavalguses. 

Enne veebikaamera paigaldamist paiknes siin kuusekese otsas rajakaamera, mille maikuistel salvestistel olid pildid nii hundist kui ka karust.

Vanemaid hundi ekskremente oli kaamera lähedal metsateel muljetavaldavalt rohkesti, nädala eest aga üksiku jämeda männi taga kraavis paistsid verivärsked susi jäljed.

Et kiskjaloomade kiskjakaamera ette sattumine poleks kaduvväike ja juhuslik, siis selle tarbeks on raiesmikul peibutis liikluses hukkunud metsloomade näol, kellest arvukaimad on metskitsed. Hull lugu, et siin Pärnumaa ühel kahekümne kilomeetrisel teelõigul hukkub aasta jooksul ainuüksi metskitsi kakskümmend looma. Ehk siis iga kilomeetri peale tuleb üks hukkunud metskits, sellele lisaks veel metsnugised, kährikud, rebased, mägrad… 

Kui inimese lõhn kadunud siis loodetavasti jõuab suurkiskjatest siia esimesena vähem ettevaatlik karu. Hunt on paras pähkel – pööraselt ettevaatlik. Küllap temagi mõne aja pärast tolereerib raiesmikul olevat kaamerat ja öist infrapunavalgust.