Kihnlaste huvi jahiturismi osas jäi leigeks

Kihnlaste huvi jahiturismi osas jäi leigeks

1713
Foto: Vesto Nõgel

Kihnus vastas jahiturismi­küsitlusele vaid 25 inimest, kuigi vallamajast saadeti koos kohaliku häälekandjaga küsitluslehed paarisajasse perre ja võimalik oli vastata internetis.

“Kõik, kelle vastused meile saabusid, pooldasid jahipidamist, eriti rebase­jahti ja seda määral, millega saab piirata nende arvukust,” rääkis Kihnu valla­vanem Ingvar Saare Pärnu Postimehele.

Enamik vastanuid nõustub linnujahipidamisega tingimusel, et kütitud lind tarbitakse ära ja miski temast ei jää kusagile vedelema.

Poolt vastanutest jahi­turism ei häiri ja ilmselt on nad ise otseselt või kaudselt jahindusega seotud. Aga nende hulgas leidub inimesi, kes ei ela saarel püsivalt.

Jahiküsitletute ettepanekute järgi on vaja sätestada kindel ajavahemik ja piirkond, kus võib jahiturismi viljelda nii, et see kogukonda vähe häiriks.

Küsitlus oli järg mullu novembris Kihnu rahvamajas peetud arutelule jahiturismi korraldamise üle saarel. Kogukonnaga aru pidades otsustatigi, et vallamaja võtab arvamuse selgitamise ohjad enda hoida ja edastab kokkuvõtte jahindusorganisatsioonide juhtidele.

Vaata lähemalt Pärnu Postimehest.