Keskkonnaametis arutati metsaelupaikade üle

Keskkonnaametis arutati metsaelupaikade üle

507
Fotod: Kristina Kurm

Reedel, 4. veebruaril toimus Keskkonnaameti Tallinna kontoris nõupidamine, kus räägiti läbi, millised on võimalused metsaelupaikade kaitseks Natura aladel. EJS esindaja kui Keskkonnaameti eluslooduse valdkonna kliendinõukoja liige oli samuti kutsutud.

EJS-i poolt osales koosolekul juhatuse liige Karel Rüütli, kelle sõnul algatas Euroopa Komisjon 2021. aastal rikkumismenetluse, milles heidetakse ette, et Eesti riik ei hinda piisavalt mõjusid elupaikadele.  „Tegemist on küll eelkõige metsanduse valdkonnaga, kuid kuna see on seotud ka jahindusega, siis igal juhul EJS-i osalemine nende teemade aruteludel on ülioluline,“ ütles Rüütli.

Keskkonnaameti peadirektori Rainer Vakra sõnul on rikkumismenetluse algatamine tõsine asi ning meid ootab ees Euroopa Kohus ja trahvid, kui me olukorda ei lahenda. Seepärast kutsuti kokku ümarlaud, et ühiselt Keskkonnaministeeriumi ja koostööpartneritega teemat arutada ning parimad lahendused leida.

Ümarlaual esinesid keskkonnaminister Erki Savisaar, Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra, keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonna juhataja Taimo Aasma ja Erametsakeskuse juhatuse liige Tiina Mitt.

Loe lähemalt keskkonnaameti kodulehelt.