Keskkonnaamet tänas koostööpartnereid

Keskkonnaamet tänas koostööpartnereid

2013
Foto: Joonas Sisask/KeA

Keskkonnaameti 10. juubelipeol Maarjamäe lossi juures Klinkberg Venues tunnustati tublimaid töötajaid ning parimaid koostööpartnereid, sh ka Eesti Jahimeeste Seltsi, hõbe- ja kuldmärkidega.

1. veebruaril 2019 täitus 10 aastat Keskkonnaameti loomisest. Amet moodustati kunagiste keskkonnateenistuste, looduskaitsekeskuse ning kiirguskeskuse baasil. Tänasel päeval on Keskkonnaameti ülesandeks viia ellu riigi keskkonnakasutuse, looduskaitse ja kiirgusohutuse poliitikat.

Keskkonnaameti peadirektor Riho Kuppart ja keskkonnaminister Siim Kiisler andsid kuldmärgi Andres Onemarile, Taavi Tattarile ja Helen Mangusele ning hõbemärgid said Eda Tetlov, Triin Mägi, Jelena Subina, Margo Tannik, Margit Karu, Marko Angerjärv ja Ester Pindmaa.

Lisaks andis Keskkonnaamet seitsmele koostööpartnerile kuldmärgi. Märgi saajateks olid AS Epler&Lorenz juhataja Janis Lorenz, Sihtasutuse Keskkonnaõiguse Keskus juht Siim Vahtrus, AS A.L.A.R.A, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Tarmo Tüür, Eesti Loodushoiu Keskuse juhtiv ekspert Meelis Tambets, Eesti Ornitoloogiaühingu esindaja Andres Kalamees ja Eesti Jahimeeste Seltsi esimees Tõnis Korts.

Keskkonnnamet iseloomustas Tõnis Kortsu nii: „Mulgimaalt, kus me laureaat pärit on, on selline vanasõna „igal seadusel on kaks otsa, kui ümbert ei saa, siis astutakse üle“. Riigil oleks üsna võimatu üksi selliseid üleastumisi ja ümbert minekuid kontrolli all hoida, eriti kui see toimub paksus metsas ning tihti sellise ilmaga, kus isegi koeri välja ei aeta, kui meil ei oleks abiks seda meest oma seltsiga. Lisaks metsas toimetavate meeste koordineerimisele ja korrale kutsumisele tuleb neil pidevalt avalikkusele selgitada, mis vahe on tapmisel ja küttimisel. Eesti oma väiksuses ning asustatuse juures peab jahinduses lähtuma väikeses printsis öeldust „sa vastutad kõige eest, mis sa taltsutanud oled“, kuid seda on vaja pidevalt ja pidevalt selgitada, sest liha tuleb ju poest. Aitäh ja palju jõudu selgitustöö jätkamisel.“