Keskkonnaamet kinnitas pruunkaru lisaküttimismahu

Keskkonnaamet kinnitas pruunkaru lisaküttimismahu

1811
Karu võib küttida karu tekitatud kahjustuste piirkonnas kahjustuste vältimise eesmärgil. Foto: erakogu

Keskkonnaameti peadirektori käskkirjaga suurendati senist pruunkaru küttimismahtu 87 isendilt 93 isendile ning jagati see maakondade vahel.

„Käskkirja muutmise aluseks oli Keskkonnaagentuuri teadlaste poolt selle hooaja soovitatud küttimisettepanek 93 isendit,“ ütles EJSi tegevjuht Tõnis Korts. „Küttimismaht on põhiliselt suunatud kahjustuspiirkondadesse ja esmajärjekorras soovitavad teadlased küttida ebatavaliselt julge käitumisega isendeid,“ lisas ta.

Lisaküttimismahu jagamisel arvestati Keskkonnaagentuuri ja maakondlike jahindusnõukogude ettepanekuid ning võeti arvesse senist karude küttimist. Lisaküttimismaht jagati järgmiselt: Harjumaale 1, Jõgevamaale 1, Põlvamaale ja Võrumaa Antsla, Lasva, Sõmerpalu ja Võhandu jahipiirkonnale 1, Raplamaale 1, Tartumaale 1 ning Viljandimaale ja Valgamaa Lüllemäe jahipiirkonnale 1 isendi küttimiseks.

Kahjustuste esinemist ja karude senist küttimist arvesse võttes on algselt Ida-Virumaale, Järvamaale ja Lääne-Virumaale reservi jäetud karude küttimismaht määratud Harju, Rapla ja Tartu maakondadele. Põlvamaale ja Viljandimaale määratud pruunkarude küttimismahtu võivad kasutada ka osad naabermaakondade (Võru- ja Valgamaa) jahipiirkonnad.

Karule, välja arvatud poegadega emakarule, võib pidada varitsus- või hiilimisjahti 1. augustist 31. oktoobrini karu tekitatud kahjustuste piirkonnas kahjustuste vältimise eesmärgil. 24. septembri seisuga on kütitud 80 karu.

Loe käskkirja SIIT.