Keila tegija: Janika Loos

Keila tegija: Janika Loos

2148
Keila Jahiseltsi liikmed - keskel Janika Loos. Foto: EJS

Keila Leht annab teada, et üle aastate on Keila külje all Niitvälja jahilasketiirus taas Harjumaa jahimeeste kokkutulek, võõrustaja on Keila Jahiselts ja peakorraldaja üks Keila seltsi juhatuse liikmetest Janika Loos. Janika ei nimeta ennast jahimeheks, hoopis naiskütiks.

Janika on põline Tartu tüdruk. Lõpetas seal Maaülikooligi. Ometi loomakasvatajat temast ei saanud, vaid hoopis bioloogia õpetaja, selle kõrvalt ka kehalise kasvatuse õpetaja Paldiski koolis. Spordi tausta Janika eitab, ometigi on ta Eesti meister jahilaskmises siledaraudse relvaga. Niitvälja tiiru tänavuse aasta jooksvas edetabelis on Janika parima naisena üldarvestuses 9. kohal. Oskustele kohaselt on ta Niitvälja tiirus samuti laskeinstruktor. Sportlikud on kõik kolm Janika tütart – tegijad võrkpallis, kaks koguni koondise tasemel. Vanem tütar aga hiilib juba vaikselt ka ema tegemisi, on tiirus relvagi proovinud. Ja metsa niisama kondama tulevad kõik kolm tütart hea meelega kaasa.
Keilaga on Janika seotud olnud lapsest saati, suved möödusid vanavanemate juures Niitväljal. Ja kuna Janika abikaasa Kaarel oli hakanud siinkandis jahil käima, kolitigi 2003. aastal Keilasse.

Tänapäeva jahindusest rääkides tundub ulukite küttimineolevat jahimeestele kõrvaltegevus. Palju enam võtab küttide vabast ajast kõik muu. Näiteks seltsielu. Janika räägib sellest, kuidas aprillist septembrini on nad suure osa ajast Niitvälja tiirus, nagu mõned käivad suvilas. Aga talvel vajavad metsloomad lisatoitu. Ainuüksi Keila jahiseltsil on oma enam kui 21 000 hektaril hooldada 13 söödasõime ning paarkümmend soolakut.

Loe edasi Keila Lehest.