Kehra gümnaasiumis jätkub jahinduse õpe

Kehra gümnaasiumis jätkub jahinduse õpe

2273
Nõmmemõisa lasketiirus said õpilased proovida laskmist. Fotod: Andres Üprus

Kehra gümnaasiumis toimub taas jahinduse valikaine õpe, mis kestab oktoobrist jõuludeni.

Jahinduse valis seekord viis poissi. Õpe toimub nädalas kahel päeval kaks tundi. Kokku kestab jahinduse valikaine 35 tundi, mille jooksul räägitakse nii jahinduse ajaloost, ökoloogiast, jahinduse tänapäevasest korraldusest, jahikultuurist, ulukitest, relvadest jpm. Jahindust õpetab Kehra jahiseltsi liige Andres Üprus.

Tegemist on jahindust tutvustava õppega, mistõttu suurem rõhk on pandud praktilistele tegevustele ning teooriat tutvustatakse nii palju, kui jahinduse vajalikkuse mõistmiseks vaja.

Tänaseks on kaks nädalat juba õpe toimunud. Selle aja jooksul on läbi vaadatud jahinduse ajalugu, jahinduse korraldus ja jahiulukid. Samuti on tutvutud ka loodusteemaliste filmidega, nagu meie metsade suur- ja väikeulukid.

7. novembril toimus väljasõit Nõmmemõisa lasketiiru. Laskmisalase koolituse viis läbi Anti Järvelaid Nõmmemõisa lasketiirust. Anti rääkis õpilastele lühidalt jahipidamisel kasutatavatest relvadest ja ohutustehnikast. Seejärel said õpilased lasta vintrelvast seisvat metssea siluetti kui ka siledaraudsest taldrikulaskmist.

Koolituse lõpus toimus ka väike laskevõistlus, kus selgitati välja osavam taldrikute tabaja. Kuigi kõik poisid said relva kätte esimest korda, tabas mõni märke, nagu oleks ennegi püssi käes hoidnud. 

Järgnevatel tundidel on kavas käsitleda veel mitmeid jahindust puudutavad teemasid ja vaadata erinevaid õppefilme. Praktilistest tegemistest on plaanis teha looduses jäljetundmist, panna üles kooli rajakaamera ja minna põdrajahile.