Kasutusõiguse pikendamiseni on jäänud aasta

Kasutusõiguse pikendamiseni on jäänud aasta

920
Foto: EJS

Tänasest on jäänud täpselt üks aasta kasutusõiguse pikendamise lubade avalduste esitamisest Keskkonnaametile.

Jahiseltsidel, kes peavad KÕL-i luba tulenevalt seadusest pikendama, on jäänud täpselt aasta avalduse esitamiseks Keskkonnametile (KeA). Enne avalduse esitamist peab olema saadud nõusolek jahindusnõukogust.

See tähendab kokkuvõtlikult seda, et need jahiseltsid, kes veel pole jahindusnõukogu poole nõusoleku saamiseks pöördunud, peaksid seda lähiajal tegema.

EJS-i kodulehel on üleval loendur, mis näitab kui palju aega on jäänud avalduse esitamiseni ja annab infot ka selle kohta, kui paljud jahipiirkonnad on jahindusnõukogus heakskiidu saanud ja kui paljude jahipiirkonna kasutusõiguse load on juba pikendatud. 

Selleks, et kogu menetlust kergendada, on EJS jahimeestele loonud abivahendi „jahimaahaldaja“ Jahisesse. Tänu sellele saadakse kätte andmed maaomanike kinnistute kohta. Kes seda veel ei kasuta, siis kutsume seda rakendust kasutama, see hõlbustab protsessi ja hoiab ära ajakulu ning muudab selle kergemini hallatavamaks ja jälgitavamaks.

EJS on rääkinud läbi ka Keskkonnaametiga ja ka nemad on nõustunud, et nad kontrollivad selle rakenduse kaudu vajadusel andmete tõepärasust. See hoiab kokku meie kõigi kallist aega.