Järvamaal kütiti esimene karu

Järvamaal kütiti esimene karu

3170
Järvamaa karud. Foto: Margus Vaasi rajakaamera

Nädala eest alanud karujahihooaeg kujunes Järvamaa jahipiirkonna Lehtse jahtkonna liikmele Ilja Šavrinile edukaks. Eelmise kolmapäeva öösel jahipukis valvates kõndis tema püssi ette üksik täiskasvanud emakaru, kellest sai esimene sel hooajal lastud mesikäpp.

Lehtse jahtkonna esimees Juri Kari ütles Järva Teatajale, et selline vedamine oli uskumatu, sest viimase kaheksa aasta jooksul on nende jahtkonna meeste saagiks langenud vaid üks karu. „Nüüd siis saime teise kätte,“ sõnas ta.

Küll aga teadis Kari rääkida, et karusid nende jahialadel rajakaamera piltide järgi ikka jagub. „Kevadel oli meil liikumas vähemalt üheksa karu: kaks emakaru, kellest ühel oli üks ja teisel kaks poega, kaks üksikut suurt looma ja mõned noored ka,“ loetles ta.

Kari teadis öelda, et karud on liikuvad loomad ja praegu võib olla seis juba hoopis teine. Kindel on aga see, et karusid Lehtse kandis liigub ja jahimehed on nende laskmisest igal juhul huvitatud. „Kuna karujaht on rangelt limiteeritud, saime jahiloa 2. ja 3. augustiks. Imestan, et juba esimesel päeval löögile pääsenud jahtkonnad mõnda karu ära ei lasknud. Seekord meil tõesti vedas,“ lausus ta.

Ilja Šavrinile jäi püssitoru ette suur 190 kilogrammi kaalunud emakaru. „Ta oli umbes viie- või kuueaastane täiskasvanud loom. Poegi polnud,“ selgitas Kari. „Oleme kokku leppinud, et alla saja kilo kaaluvaid noori karusid me ei lase ja poegadega emakaru mõistagi ka mitte,“ kinnitas ta.

Järvamaa jahindusklubi tegevjuht Lauri Ellram ütles, et vastavalt keskkonnaameti saabunud käskkirjale võib Järvamaal sel aastal küttida neli pruunkaru, kellest kahe laskmiseks on septembri lõpuni luba kahjustuspiirkondades. „Kahjustustest enim teatanud piirkonnad on Järvamaal Imavere ja Oisu,“ täpsustas ta.

Loe lähemalt Järva Teatajast.