Jahiselts Metsasõbrad korraldas laskepäeva

Jahiselts Metsasõbrad korraldas laskepäeva

2218

4. juunil kogunesid MTÜ Jahiselts Metsasõbrad liikmed varakult Männiku lasketiiru traditsioonilisele laskepäevale. Laskepäevi korraldatakse vähemalt kaks korda aastas: suvise hooaja avamisel ja vahetult enne põdrajahti. Laskepäev sisaldab nii harjutusi kui ka võistlusi. Lastakse sportingut ja jooksvat metssiga. Kontrollitakse ja reguleeritakse optikaid. Laskepäeva käigus vaadatakse üle kõikide liikmete jahidokumendid, vesteldakse ja räägitakse probleemidest. Paljud seltsi jahimehed käivad treeningutel ka iseseisvalt.

Trennide ja võistluste treeneriteks ja kohtunikeks on meie seltsi liikmed – Eesti mitmekordsed meistrid Mihhail Jegorov ja Pavel Spirenkov, MM-i võitja Andrei Ineshin ning teised kogenenud sportlased ja jahimehed.

Koosolekute, trennide, võistluste ja kohtumiste eesmärk on Eesti jahinduse propageerimine, traditsioonide, jahieetika säilitamine ning arendamine, noorte jahimeeste kasvatamine, jahimeeste ja kohalike talunike käest saadud metsloomade liikumise  informatsiooni jagamine. 

Suureks abiks selles protsessis võiksid olla ka edaspidised kohtumised EJS töötajate, EJS juhatuse ja teiste seltside liikmetega. Kindlasti peame vajalikuks ka Eesti jahinduse propageerimist ja paremat selgitamist meedia väljaannetes inimestele, kelle hobiks jaht ei ole.

Seekordsele kokkusaamisele kutsusime ka EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu. Tegevjuht rääkis Eesti jahinduse hetkeseisust, probleemidest ja tulevikuvisioonidest. Eraldi teema oli sigade Aafrika katk. Seltsi liikmed esitasid hulga küsimusi ja ettepanekuid jahinduse kohta.

Anatoli Tambet
Jahiselts Metsasõbrad juhatuse liige

Metsasõprade jahiseltsis on 32 aktiivset jahimeest. Selts kasutab Urevere jahipiirkonda Rapla maakonnas. 26. maist (k.a) ollakse EJSi täieõiguslik liige. Metsasõbrad ei ole enne EJSi liige olnud. Tere tulemast tublidele meestele EJSi ühisesse perre! Iga liituv selts toob endaga kaasa oma kogemuse ja nii on kogu Eesti jahimeeste pere jälle rikkam. Missugust kasu ühistööst saadakse, seda oskab aga juba iga jahimees ja organisatsioon ise hinnata. Ajakiri Eesti Jahimees, igal aastal ilmuv jahikirjandus, jahimeeste kokkutulek on ainult mõned näited ühise tegevuse tulemustest. Metsasõprade jahiseltsist saate pikemalt lugeda järgmisest ajakirjast Eesti Jahimees (3/2016) – toimetus.

Vaata pilte Eesti Jahimeeste Seltsi fotoalbumist

JAGA