Jahirahu väljakuulutamine 2014

Jahirahu väljakuulutamine 2014

256917. detsembril kuulutati Tartus välja jahirahu Eesti metsadesse, mis kehtib 24.-26. detsembrini.

Jahirahu tseremoonial Jaani kirikus ütles tervitussõnad Tartu linnapea Urmas Klaas ning SA Tartu Jaani kirik esimees Juhani Jaeger. Jahirahu kuulutas välja Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust.

Oma kõnes ütles Margus Puust: “Jahirahu on lisaks kõigele ka perepüha. See on aeg, kui ollakse koos lähedastega ja märgatakse üksteist. Ükski endast ja teistest lugupidav jahimees jahirahu ajal püssiga metsa ei lähe. Püssid on sellel ajal kapis luku taga. Jahimeestel on lisaks kodus pereringis aja veetmisele ka traditsioon minna koos lähedastega metsa ja viia ulukitele sobivat ninaesist. See on kena komme ja kutsun Teid kõiki seda ka selle aastal järgima!

Mul on ka palve, et jäädvustaksite oma külaskäigu loodusesse ja saadaksite meile Eesti Jahimeeste Seltsi sellest fotod, et saaksime neid Seltsi leheküljel üksteisega jagada!” (pilte koos lühikese kirjeldusega ootame karolin@ejs.ee)

Tseremooniale järgnes kontsert-multimeediaetendus “Maa hing”, muusika Triinu Taul ja ansambel, valguskujunduse eest kandis hoolt Aleksander Sprohgis. Seejärel kogunes jahirahvas Ülikooli Kohvikus, kus esines ansambel Amanita ning kuhu oli kaetud pidulik laud.

Fotod: SIIT

Jahirahust Aktuaalses Kaameras SIIT (29.26)JAGA