Jahindusjuhtide ja jahikorraldajate täiendusõpe

Jahindusjuhtide ja jahikorraldajate täiendusõpe

544
Jahinduse täiendõppe koolitus Luual. Fotod: EJS

13.‒15. veebruarini toimub Luua metsanduskoolis jahindusjuhtide ja jahikorraldajate täiendusõpe.

„Eestis puudub süsteemne jahinduslik täiendusõpe, selle kursuse eesmärk ongi pakkuda jahiseltside juhtidele jahinduslikku koolitust, et oma väljakutsetega paremini toime tulla,“ ütles EJS-i tegevjuht Tõnis Korts.

Luua metsanduskool ja EJS nendega koostöös on aastaid püüdnud riigilt leida toetust, et jahindusjuhtide täiendavat koolitust läbi viia. „Siiani polnud see edukas, kuid põhjendasime rahastajatele, et tänapäeva jahindus on suures osas mitte ainult ühiskonna vaid ka riigi ülesannete täitmine. Samas on muutunud nii jahindus ise kui ka keskkonnaalased regulatsioonid. Selleks, et edukamalt uute väljakutsetega toime tulla, ongi vaja täienduskoolitust,“ lisas Korts.

Koolitusel käsitletakse järgmisi teemasid: ulukibioloogiat, seadusandlust, jahikorraldust, jahirelvasid ja jahiohutust, jahitrofeesid, IT lahendusi jahinduses ja suhtlemisoskusi. Programmi viivad läbi koolitajad: Urmas Tartes, Peep Arold, Epp Moks, Kairit Reiman, Tõnis Korts, Priit Vahtramäe, Peep Männil, Peeter Hussar ja Karri Urban.

Esimesel täiendõppel osales 15 jahindusjuhti ning jahikorraldajat. Komplekteeritud on ka järgmine kolmepäevane kursus, mis toimub mõne aja pärast. Pärast kahe kursuse toimumist analüüsitakse tagasisidet ja otsustatakse, kas sellise formaadiga võib edasi liikuda.