Jahindus on naiste seas populaarsemaks muutunud

Jahindus on naiste seas populaarsemaks muutunud

3022
Foto: EJS

26. aprillil toimuval Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) volinike koosolekul esitletakse aastaraamatut, millest selgub, et viimasel kahel aastal on naisküttide arv tunduvalt tõusnud.

„Naisküttide arv on Eestis kahe aastaga tõusnud üle kümne protsendi, mis on nii jahinduses kui ühiskonnas vägagi tervitatav tendents,“ ütles EJS-i tegevjuht Tõnis Korts. „Viimasel ajal on iga noorjahimehekursusega liitunud vähemalt üks jahinaine, mis on positiivne trend nii siin kui mujal maailmas,“ lisas Korts.

Võrreldes 2015. aastaga on naisküttide arv tõusnud 14,4%. Kui 2015. aastal oli naiskütte kokku 333, siis möödunud aasta lõpu seisuga tõusid see arv juba 381-ni. Valdav naisküttide vanus jääb vahemikku 26‒40 eluaastat. See moodustab jahimeeste koguarvust (15 499 kütti) 2,45%.

Naisküttide võrdlus. Tabel: EJS

„Kuigi naisi on igal elualal alati olnud, annab naisküttide kasvutrend aimu sellest, et nad on rohkem julgenud end mõnevõrra mehisesse, ent loodushoidlikule elualale pühendada ja ulukeid majandada,“ tõdes Eesti Naisküttide Seltsi tegevjuht Triin Roostfeldt. „Tavaliselt on naised ka need, kes on näidanud eeskujulikku ja kohusetundlikku joont, mida on jahinduses alati tarvis,“ lisas ta.

Aastaraamatut esitletakse 26. aprillil Paide muusika ja teatrimajas (Pärnu tn 18, Paide) toimuval EJS-i volinike koosolekul, kus räägitakse jahindusest kui looduskaitsest, arutatakse aktuaalseid jahindusalaseid teemasid ning tehakse kokkuvõtteid eelnevast aastast.

https://www.ejs.ee/wp-content/uploads/2018/04/EJMS_AASTARAAMAT_2017_online_.pdf

Aastaraamatut on võimalik vaadata SIIT.

Lisainfo:
Andra Hamburg
Eesti Jahimeeste Selts
pressiesindaja
andra@ejs.ee
5685 4412