Jahimehed toimetasid loodusepäeval eri paigus

Jahimehed toimetasid loodusepäeval eri paigus

3082
Eesti looduse päev Ääsmäel. Fotod: Eda Liiväär ja Põltsamaa kodukohvikute päev

18. augustil korraldasid jahimehed Eesti looduse päevaga seotud sündmusi.

Ääsmäe jahimehed korraldasid Altkülas loodusepäeva oma jahimajas. Vaadati jahitrofeesid, tutvuti jahikoertega ja loodi uusi ning uuendati vanu tutvusi põliste ja uuemate külaelanike vahel. Võisteldi õhupüssi laskmises ning saapaviskes ja toimus viktoriin, kus selgus, kes tunneb kõige paremini koduküla ja metsloomi. Lapsed lustisid batuudil ja puhusid seebimulle. Päeva avasid külavanem Aldo Tatter, jahiseltsi esimees Madis Liiväär ning noorim jahimees Jaagup Sule, kes puhus jahipasunat avamisel ja jõukatsumiste võitjate auks.

Samuti toimus Raplamaal Valtu Jahiseltsi jahimajas looduspäev, kus huvilised said jahinduse ja kohalike jahimeeste tegemistega tutvuda. Kohal käis mitukümmend külalist, enamasti peredega. Näha sai mitmeid topised ja trofeesid ning kuulata jahimeeste lugusid.

Veel külastati Hiiumaal Kõrgessaare jahimaja, Lääne-Virumaal Vihula jahimaja, Pärnumaal Aruvälja jahiseltsi maja, kuhu küll huvilisi sattus vähem, ent kõigile, kes kohale tuli tutvustati siiski meie tegemisi ja näidati kohalikke metsaelanikke.

Põltsamaal toimus lisaks kodukohvikute päev, kus osales Põltsamaa Jahiselts oma kohvikuga „Hundi Ulg”, mis asus looduskaunis kohas jahimeeste saarel keset Põltsamaa jõge. Pakuti suupisteid ja praadi ulukilihast. „Meil oli väga palju külastajaid ja selle üle väga hea meel,” ütles jahiseltsi liige Margus kohalikule lehele. Jahimehed pakkusid metskitselihast nii suitsutatud kui ka toorvorste ja praade, samuti grillitud ja paneeritud kopraliha.

Lisaks osales EJSi delegatsioon kogu pere metsapäeval Haapsalus Uuemõisas, mille kohta saab lähemalt lugeda SIIN.