Jahimehed said kolmanda raadiosageduse

Jahimehed said kolmanda raadiosageduse

18903
Foto: EJS

Oktoobrist algaval ühisjahtide hooajal on jahimeestel kasutada üle riigi lisa raadiosagedus. Eesti Jahimeste Selts sai Tehnilise Järelevalve Ametilt positiivse vastuse kolmanda raadiosageduse osas.

„See on jahimeestele hea uudis. Ehkki Eesti keskmine jahipiirkond on 10-12 000 hektarir suur, esineb siiski piiride kokkupuutekohtades jahtide läbiviimisel side kasutamisel häireid,“ ütles EJSi tegevjuht Tõnis Korts. „Liikmed on meilt palunud kahele olemasolevale sagedusele lisa ning oleme seda ka eelnevatel aastatel taotlenud, aga tänu tehniliste võimaluste avanemisele saabus positiivne vastus sellel aastal,“ lisas Korts.

Ühisjahtide hooaeg algab 1. oktoobril, mil kasutatakse jahtide läbiviimisel aktiivsemalt tehniliste vahenditena raadiosaatjaid. Raadioside olemasolu aitab jahte korrektselt ja organiseeritult läbi viia ning tagab parema turvalisuse nii jahil osalejatele kui ümbritsevatele. Alates 2008. aastast on jahimeestel kasutada sagedus 146,400 MHz, 2009. aastal tuli 161, 475 MHz sagedus ning nüüd lisandus 146,150 MHz.

Sagedused on tasulised ja neid on Eesti Jahimeeste Seltsi liikmed ja mitteliikmed organisatsioonid maksnud solidaarselt. Riigile makstav summa jagatakse 15 maakonna peale ja üks maakonna jahindusorganisatsioon kogub vajamineva riigilõivu kõigilt jahiseltsidelt kokku.

Jahimeestel  on kasutada raadiosagedused:

  • 146,150 MHz,
  • 161,475 MHz,
  • 146,400 MHz.