Jahimehed otsivad võimalusi liiklusõnnetuste vähendamiseks

Jahimehed otsivad võimalusi liiklusõnnetuste vähendamiseks

1232
Foto: Flickr
 title=


  1. oktoobril toimus kohtumine Maanteeametis, kus EJS esindajad arutasid Maanteeameti spetsialistidega olukorda meie maanteedel, kus toimub liialt palju ulukite hukkumisega lõppevaid õnnetusi.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on meie teedel hulgaliselt  avariisid metsloomadega ja see teeb murelikuks nii jahimeeste katusorganisatsiooni kui ka Maanteeameti esindajad. „Nõupidamisel arutasimegi, mida saaks üheskoos ja teisi partnereid kaasates ette võtta, et ulukeid hukkuks vähem ja inimesed oleks vähem ohustatud“ ütles Korts. „Valdavalt keskendusime erinevatele ennetustöö variantidele ja siin loodame Maanteeametile, kes on eelnevalt väga edukaid ennetuskampaaniaid korraldanud“ lisas tegevjuht.

nõupidamisel osalejad (vasakult paremale) Urmas Salmu, Kristi Olt, Kai Simson ja Villu Lükk. Fotolt puudub Tõnis Korts.

Lisaks ennetustöö teemadele arutati ideed lisada ulukite teedele sattumise ja hukkumise teema ka noorjahimeeste ja autojuhtide koolituse kavadesse. Mõte leiti olevat paslik ja ka sellega tegeletakse edasi. Urmas Salmu, kes on EJSi poolne „ulukid teel“ projektijuht tutvustas Saksamaalt näidiseks saadetud reflektoriga ulukipeletusposti. Väidetavalt kasutatakse ja katsetatakse neid mitmes Euroopa riigis sh Saksamaal ja Leedus. Teoreetiliselt on nende toime efektiivne nagu kaasaantud dokumentatsioonist lugeda võib, aga kas see on nii ka praktikas, seda lubasid Maanteeameti spetsilistid kolleegidelt uurida.

Nõupidamisel lepiti kokku edasises tegevuskavas ja nagu nõupidamisel osalenud Maanteeameti kommunikatsiooniekspert Kai Simson ütles, on pall nende väravas ja ca kuu aja pärast esitab ta asjaosalistele enda poolt koostatud võimaliku ennetustöö tegevuste kavandi. Lisaks nimetatutele osalesid nõupidamise töös Maanteeameti keskkonnatalituse juhataja Villu Lükk ja sama talituse peaspetsialist Kristi Ott.

Urmas Salmu EJS-st tutvustab Saksamaal toodetud reflektorposti, millel peaks olema ulukeid peletav mõju.

EJS
JAGA