Jahimehed otsivad ulukinahkadele rakendust

Jahimehed otsivad ulukinahkadele rakendust

2983
Trummi sissemängimine

Aprilli lõpul edastatud kutsele osaleda trummimeisterdamise kursustel reageerisid paljud, aga osavõtuni jõudsid neli jahimeeste esindajat. Kõik osalejad valmistasid nädalalõpul toimunud kursustel valmis ka ehtsa hirvenahast trummi. Eesti Jahinduse Hea Tava näeb ette, et küttida ei tohiks rohkem ulukeid, kui sina või sinu jahisõbrad vajavad. Samuti on eetiline kasutada ära maksimaalselt kõik see, mida kütid. Kahjuks on täna nii, et suuruluki liha leiab küll kasutust, aga nahad jääva tihtipeale kasutamata. Lahendamaks seda probleemi otsibki EJS erinevaid võimalusi, et nahkadele rakendust leida. Karusnahkadega on asi veidi parem, neid ostab EJS kokku, aga seegi sõltub suuresti turu nõudlusest.

Üks huvitav võimalus kasutada  hirve ja metskitse nahku  on valmistada neist trumme. Selleks, et neid oskusi omandada ja pärast edasi anda, osalesidki EJSi esindajad Harjumaal, Kose vallas Arhailiste traditsioonide keskuses toimunud trummimeisterdamise kursustel. Kursused toimusid eelmise nädala lõpul. Eelnevalt oli trummide tegemiseks saadud hirve- ja metskitsenahku ulukilihatöötlejalt Chef Foods, kellele siinkohal suur ja siiras tänu!

Traditsiooniline trummivalmistamine on käsitöö, mis nõuab erilisi oskusi. Alates naha ettevalmistamisest, karva eemaldamisest, võru valmistamisest kuni naha kuivatamise ja õlitamiseni välja. Need oskused on olemas Arhailiste traditsioonide keskuse eestvedajal Tõnu Talimaal. Tema selliseid kursusi korraldabki ja kellel on huvi, leiab kontaktid internetist või EJSist.

Trummi meisterdamine algab võru ettevalmistamisest.
Trummi meisterdamine algab võru ettevalmistamisest.
Trummi tegemine 2
Seejärel puhastatakse nahad karvadest
Trummi tegemine 3
Nahasse tehakse augud.
Trummi tegemine 4
Sätitakse paika pingutid.
Trummi tegemine 5
Seejärel kuivatatakse ja õlitatakse

 

ja mängitakse sisse. 

JAGA