Jahimehed kaaluvad pliimoonaga jahipidamise lõpetamist

Jahimehed kaaluvad pliimoonaga jahipidamise lõpetamist

1560
Foto: Pixabay
 title=


Eesti Jahimeeste Seltsi juhatus on lõppeval aastal korduvalt arutanud pliimoona kasutamise lõpetamist. Vastu on võetud otsus lõpetada Eestis plii sisaldusega laskemoona kasutamine alates 2030. aastast.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on pliimoona kasutamise keelamine Euroopa liidus väga kuum teema. „Euroopa liidus on räägitud ka palju lühematest tähtaegadest pliimoona keelamisel eelkõige selle mürgisuse tõttu. Hetkel keelab Eesti jahiseadus pliimoona kasutamise veelinnujahil,” ütles Korts.

Järgnev planeeritav keeld Euroopa liidu tasandil puudutab pliimoona kasutamist märgaladel. See võib jõustuda juba mõne aasta pärast. Pliimoona kasutamise keelamine tähendab laskemoona tootjatele ja jahimeestele seda, et tuleb hakata kasutama alternatiivseid metalle.

Eesti Jahimeeste Selts katuseorganisatsioonina seisab selle eest, et alternatiivsele mooonale üleminek mööduks jahimeestele võimalikult valutult ja et üleminekuaeg oleks ümberkorralduseks piisav. Euroopa tasandil esindab jahimeeste huve katusorganisatsioon FACE, kellega EJS teeb tihedat koostööd.