Jahimeeste koolitusest sai õpetajate loodustund

Jahimeeste koolitusest sai õpetajate loodustund

397
Fotod: EJS

Tänavu kevadel, kui Pärnus esmakordselt kohtusid EJS-i ja Pernova Loodusmaja esindajad, sündis jahindust noortele tutvustavast koolitusideest hoopis seminar, mis realiseerus 20 oktoobri õhtupoolikul.

Sellel korral puudusid nii koolinoored kui ka noorjahimehehed, seevastu olid kohal linna põhikoolide õpetajad ja loodusmaja ringijuhid. Registreerunuid ja hilisemaid lisandujaid oli kokku enam kui 30, lisaks mõned koolinoored.

Jahindusest läbi jahimeeste silmade pajatas Peeter Hussar, kes tavapäraselt koolitab jahimeesteks pürgivaid õppureid. Millised seadused reguleerivad jahipidamist Eestis, kuidas saadakse jahimeheks, kohustused, eetika, salaküttimine jne. Palju pakkus kõneainest ka metsloomade arvukust näitavad numbrid, kust need saadakse ja neist johtuv küttimislubade arv. Lõpetuseks – miks on jahimehi üldse vaja? Peetril olid kõik vastused küsijate pärimistele varrukast võtta.

Ulukite ja autojuhtide teed ristuvad reeglina maanteedel. Kuidas ja miks just jahimehed on panustanud üldisesse liiklusohutusse läbi „Ulukid teel“ projekti, rääkis EJS-i projektijuht Urmas Salmu.

Seminarile panid sisuka lõppakordi Linnamäe Lihatööstuse kvaliteedijuht Andero Paalvelt ja juhatuse liige ehk ka õhtuste suupistete valmistaja Indrek Loorens. Ulukiliha töötlejad võtsid omas pooltunnis kokku jahisaaduste väärindamise. Erilist elevust tekitas videomaterjal, mis tõi vaatajateni ühe päeva põdrajahil, alates jahimeeste kogunemisest kuni kütitud põdra kõhukoopa tühjendamiseni ja selle suunamisest Linnamäe Lihatööstusse. Päriselu jahimeeste moodi!

Toimunud seminaripäeva võttis oma hilisemas kommentaaris kokku Pernova Loodusmaja koordinaator Kadri Rea järgmiste sõnadega: Jahinduse seminar läks meie hinnangul vägagi korda, diskussioon tekkis ja teemast siiralt huvitujad olid kohal. Suur tänu ekstra Linnamäe Anderole ja Indrekule õhtuste ampsude eest ja super hea seminari kokkuvõtte eest video näol eelkõige, see ilmestas super hästi just kõike seda, mida eelnevalt Peeter ja Urmas olidki rääkinud. Tagasiside oli eranditult positiivne!

Siinkohal suur tänu Pernova Loodusmaja programmijuhile Kadri Reale, kelleta sedalaadi esmakordne seminar oleks ideeks vaid jäänudki!