Jahimeeste kokkutulek jääb sellel suvel ära

Jahimeeste kokkutulek jääb sellel suvel ära

2885

EJSi juhatuse e-koosoleku otsuse alusel jäetakse 10.-12. juulini toimuma pidanud jahimeeste kokkutulek ära. Põhjuseks on riigis kehtiv eriolukord ja teadmatus, kui kaua see kestab.

EJSi tegevjuhi ja kokkutuleku peakorraldaja Tõnis Kortsu sõnul on otsus selge ja arusaadav ning ainuõige meie praeguses olukorras. „Sellise mastaabiga sündmuse korraldamine algab kohe, kui eelmine kokkutulek lõpeb ja enamus suuremaid lepinguid tehakse vähemalt pool aastat enne, kui kokkutulek toimub. Tänases olukorras on igasuguste kokkulepete sõlmimine küsimärgi all ja eelarves on selged ainult kulude read. Tulude ridadel on küsimärgid või nullid. Sellises olukorras ei ole majanduslikult võimalik ega inimese tervise eest hoolides vastutustundlik sellist mastaapset üritust korraldada,“ selgitas Korts.

Sellel aastal Järvamaal Toosikannus toimuma pidanud kokkutulek on arvult juba neljakümnes. Jahimeeste kokkutulek on EJSi traditsiooniline sündmus, mida on korraldatud alates 1968. aastast, mil see toimus Toila Orul. Kokkutulekut on korraldatud Eesti eri piirkondades kas igal aastal või vahepealsel perioodil ka üle aasta. Sündmuse formaat on jäänud samaks ja see baseerub kolmel sambal: erialane mõõduvõtt, koolitus ja kvaliteetne vaba aja veetmine meeldivas seltskonnas. Viimastel aastatel on EJS kokkutuleku kujunenud peresündmuseks, kus võrdselt jahimeestega osalevad ka nende pereliikmed.

Eelnevalt on kokkutulekud toimunud: 2019. aastal Läänemaal Kiltsi Lennuväljal, 2018. aastal Pärnumaal Pärlseljal, 2017. aastal Raplamaal Toosikannus, 2016. aastal Võrumaal Võhandus, 2015. aastal Lääne-Virumaal Lammasmäel jm.