Jahimeeste hinnangul kasvab huntide arvukus iga aastaga

Jahimeeste hinnangul kasvab huntide arvukus iga aastaga

3495
Foto: Flickr

Hundid murdsid eelmisel aastal Eestis 910 lammast, nendest 215 Põlva-, Võru- ja Valgamaal. Keskkonnaamet tõstis reedel veebruari lõpuni kestva hundijahihooaja mahtu Eestis 80 isendilt 106ni.

Limiiti suurendati ka Tartu, Valga, Viljandi ja Võru kandis. Nii Valga-Viljandi piirkond kui ka Tartu ja Võru piirkond said juurde kolm, Viljandi piirkond kaks hundi küttimisluba. Põlva piirkonnas limiiti juurde ei antud, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Arvukuse tõusu on raske tõestada

„Julgen väita, et huntide arvukus on viimastel aastatel oluliselt tõusnud. Neid tuleb ka üle piiri,» rääkis Põlva ohjamisalasse kuuluva Värska jahtkonna liige Raivo Kunst. Tema sõnul on võsavillemite hulga kasvamist märganud teisedki jahimehed, kellega ta on suhelnud. «Limiiti tuleks suurendada ka Põlvamaal,“ lisas ta.

Kunsti sõnul on huntide arvukuse tõusu siiski raske tõestada, sest lumevaeste talvedega on nende liikumist jälgede järgi raske tuvastada. “Jahipidamine on üsna kallis tegevus ja kaardistamine on mõnes mõttes lisakohustus,” lausus Kunst, kelle sõnul jõutakse reaalselt jälgi ja liikumisradu kaardistada vaid 50–60 protsendil piirkonnast.

Loe edasi Lõuna-Eesti Postimehest.