Jahimees käis Ülemiste koolis jahindusest rääkimas

Jahimees käis Ülemiste koolis jahindusest rääkimas

1729
Andres Üprus Emili erakoolis jahindusest rääkimas. Foto: Mariin Veskimäe

22. novembril käis Nahe jahimees Andres Üprus Tallinnas Ülemiste Emili erakoolis jahindusest rääkimas. Kuulajateks olid teise ja kolmanda klassi lapsed.

Üprus sai kutse erakooli lastega vestlema minna, kuna nendeni oli jõudnud info, et jahimehed käivad koolides lastele loomadest ja jahindusest rääkimas. Üprusel oli kaasas ka palju jahitrofeesid ja topiseid, et anda võimalikult hea ülevaade meie metsades enim levinud ulukitest.

Lastega räägiti kõige nii väiksematest loomadest kui ka karu ja põdrani välja. Lapsed said teada, milline elupaik metsloomale sobib, kuidas pesitsetakse ja mida keegi sööb. Juttu tuli ka sellest, kuidas metsloomaga kohtumisel käituda.

Lastel oli ka endil palju kogemusi metsloomadega ‒ kes oli näinud põtra, kes kitse, rääkimata rebastest ja jänestest. Uurisin, kas lapsed teavad, kes on selle aasta loom ja lind ning kes valiti rahvusloomaks, vastused ei võtnud kaua aega.

Üheskoos vaadati ka õppefilmi meie metsade väikekiskjatest. Nagu ikka, läks hulk aega ka trofeede uurimiseks, mille käigus tekkis palju küsimusi. Lastele meeldis looduspäev väga ja oodatakse külla tagasi.