Toimus jahikoerte päev Palmses

Toimus jahikoerte päev Palmses

2838
Foto: Toomas Tuul

6. augustil toimus Palmses jahikoerte päev. Tegevust-vaatamist pakuti kogu perele: koerte näitused, koerarakendi demonstratsioon, narkokoerte esinemine, linnukoera demonstratsioonesinemised, hurtade jooks „jänese“ järel, vibulaskmine. 

ERRi video 
Reporteri video
TV3 video 
Toomas Tuule fotod 

Hommikul tiheda seenevihma ja tumedate pilvedega alanud päev muutus jahiperekondadest osalejate ja ilma koerata külastajate saabudes tund-tunnilt päikeselisemaks.

Teist korda toimunud jahikoerte päeva Palmse mõisas korraldamine toimus SA Virumaa Muuseumide ning otseselt Keskkonnaameti Viru regiooni kultuuripärandi spetsialisti energilise Ave Pauluse  eestvedamisel. Kaasa aitasid Eesti Jahikoerte Tõuühing, Eesti Kennelliit, MTÜ Eesti Hagijas, MTÜ Jahikool ja  Eesti Jahimeeste Selts. EJSi poolt tervitas kohale tulnuid EJSi juhatuse liige Raul Vahter ja Põltsamaa jahisarvede orkester.

Päev oli väga sisutihe. Tegevustega oli täidetud kogu imekauni mõisa ümbrus. Ka sellel aastal oli eri- tähelepanu all Eesti hagijas, kellele oli korraldatud sertifikaadiõigusega erinäitus ja ülevaatus. Eesti hagijaid osales näitusel üle 20.

Jahimeeste Valeri  Virki, Peeter Hussari ,Tiit Seeri ning Valeri linnukoera Lola otsesel osavõtul  toimusid ajalooliste jahistseenide ja linnu toomine veest demonstratsioon-esinemised.

Suurimat huvi nii koertele kui ka nende peredele pakkus motoriseeritud „karu“ katse, mille sooritamiseks lookles terve päev järjekord. Katse sooritanu sai kohapeal sellekohase diplomi. „Karu“  katsel osales kokku 44 koera. Oleks võinud rohkemgi, aga päev lõppes enne otsa. Palmses oli koertel võimalik sooritada ka verejälje ja tehisuru katseid.

Koertepäeval osalenud jahitõud lisaks Eesti hagijale olid enamik Eestis jahitegevusel kasutatavad koeratõud: taksid, terjerid, laikad, linnukoerad, hurdad.

Jahikoerte päev Palmses oli tore sündmus! Paljude koduteele sättijate jutust kostus: järgmisel aastal!  Kes teab, äkki sünnib siin traditsioon?

 

JAGA