Infopäev põdrast ja valiklaskmisest Põlvas

Infopäev põdrast ja valiklaskmisest Põlvas

514
Fotod: Tiit Rammul

6. septembril toimus Põlva jahiseltsi jahipiirkondade esindajatele mõeldud infopäev põdrast ja valiklaskmisest Põlgaste Metsasõprade majas.

Lektoriks oli Priit Vahtramäe.

„Mõte tekkis infopäev teha juba suvel, kuna põdra seisukord ei ole üle-eestilist pilti vaadates kiita. Samas meie jahimehed hindavad veel põdra arvukust heaks, kuid on ka siin märgata tagasimineku märke mõnedes piirkondades. Et see säilitada pole veel hilja midagi ette võtta, seega alustame esmalt koolitusega,” selgitas Põlva Jahiseltsi juhatuse liige Tiit Rammul.

„Olles ise kuulnud varasemalt Priidu poolt tehtud põhjaliku tööd põdra valiklaskmise kui ka arvukuse hindamise kohta, tekkis mõte, et seda ka meie jahipiirkondadesse edasi jagada. Kahjuks puudus jahtkonna esindajatel huvi, kohale oli tulnud viie jahtkonna esindajad,” lisas Rammul.

Vaatamata vähesele osavõtule oli koolitusõhtu sisutihe, praktiline, huvitavate näidetega ja hariv. „Loodan, et see arusaam jõuab ikka enne enamuste jahimeesteni, kui hilja on. Metslooma on samuti võimalik majandada jätkusuutlikult ja metsa all ei kõnni ainult biomass, vaid on vaja säilitada ka põhikari. Kes mäletab 30 aastat tagasi, teab kui vähe oli põtra siis, soovin, et see aeg ei korduks,” ütles ta.