IN MEMORIAM: Jaan Kägu

IN MEMORIAM: Jaan Kägu

2553
Jaan Kägu.

Jaan Kägu
17.09.1956-21.10.2019

21. oktoobril lahkus meie hulgast teenekas jahi- ja metsamees, Pärnumaa Jahimeeste Liidu juhatuse endine liige ja Tori-Sindi jahiseltsi vanem Jaan Kägu. Tema pühendumist jahile kinnitab Eesti Jahimeeste Seltsi vapimärk Metsis aastast 2016. Metsamehena oli Jaan Kägu Vändra Metsaühistu ja Eesti Erametsaliidu juhatuse liige, samuti Tori vallavolikogu liige.

Jaan Kägu kodu, metsad ja jahimaad asusid Pärnumaal, kuid oma töö ning tegemistega paistis ta silma ning oli eeskujuks kogu Eesti jahindusele. Ta lõpetas Sindi keskkooli ja õppis seejärel Eesti Põllumajandusülikoolis metsandust. Mets oligi tema töökoht, hobi ja elu. Ta töötas Põlendmaa metskonna metsaülemana ning oli hiljem RMK Vändra metskonna metsaülem. Jahimees sai temast juba noore mehena 1974. aastal. Kõigi nende aastakümnete jooksul Tori-Sindi jahiseltsis kasvatas Jaan mitmeid jahikoeri, oli aktiivne jahilaskur ja Pärnumaa hundibrigaadi liige. Jaht ja oma koduselts olid Jaani elus sedavõrd tähtsad, et ta kinkis Tori-Sindi Jahiseltsile isikliku maatüki, et Sindi jahtkond saaks sinna rajada jahimaja. Ta pidas alati tähtsaks metsas jahiohutust, toonitades jahi alguses läbi huumori, et inimesi ja koeri lasta ei tohi. Kõiki ühisjahte alustas Jaan alati metsavana palve lugemisega:

Hea Metsavana, palun ära pahanda meiega, kui me sind jälle tülitame.
Anna palun meile ja meie omastele tervist ja elurõõmu, meile veel jahiõnne ja valva ikka meie tegude üle, et me hea metsa ja jahitava vastu ei eksiks.
Kui mahti saad, siis palun valva ka roheliste limukate üle, et nad Eesti maad ja rahvast nahka ei pistaks.
Sinu tahe jäägu peale nii täna kui ka tulevikus.
Maad ja metsad!

Saatku see palve Jaani tema viimsel teekonnal igavestele jahimaadele.

 

Margus Puust
Eesti Jahimeeste Selts

JAGA