Ida-Virumaaa jahimeeste ühisjaht

Ida-Virumaaa jahimeeste ühisjaht

1118

13.11.2021 toimus Ida-Virumaa Jahimeeste Seltsi traditsiooniline ühisjaht, seekord Mäetaguse jahtkonnas. Seekord tuli kokku 27 jahimeest üle maakonna. 

Mäetaguse jahimehed on teada-tuntud oma väga heade jahtide korraldamiste poolest. Ei läinud väga palju aega, kui esimene kütiliin oli paigas ja koerad metsatukka kammima saadeti. Esimesest ajust õnnestus tabada suur ja tugev kult. Õnnelikuks kütiks osutus Marko Vinni.

Metssiga ja kütt. Foto IVJS

 

Peale maitsvat lõunasööki tehti veel üks aju. Sest oldi ju kokku tuldud ikkagi põdrajahile.

Teises ajus ei läinud kaua aega mööda, kui koertel laul lahti ja põdrad mitmesse erinevasse kanti liikuma hakkasid. Ühel hetkel astus põdralehm kütiliini. Hommikul jahijuhataja selgitas, et põdralehma ei küti. Seega lasti lehmal koos koeraga edasi minna. Kütiliinist märgati kahte vasikat. Ühe vasika küttis oma koera eest Rudolf Uustal ja teise  Eigo Põld.

Lootuses, et päev on juba piisavalt rikkalikku jahisaaki andnud, otsustas jahijuhataja päeva lõppenuks lugeda ja koerajahiga algust teha. Sest jahikoer, kes põdralehmaga tükist välja läks, tuli ju kuidagi ikkagi kätte saada. Jahikoer muidugi seda meelt ei olnud, et jaht lõppeb käskluse peale. Tema arvates lõppeb jaht siis kui jahitav on kütitud. Enne pimedat tuli jahijuhatajal teha raske otsus ja lubada ära küttida ka põdralehm. Õnnelikuks või siis õnnetuks kütiks osutus Ivar Tallerman.

Päeva lõpus toimus kütitud ulukite austamine ja täpsete küttide õnnitlemine. Kõik, kes jahist osa võtsid, said kingituseks väikese meene. Päev lõppes Mäetaguse jahtkonna jahimajas rikkaliku õhtusöögiga, mille tegid Mäetaguse jahtkonna jahimehed ise ja see õnnestus neil igati. Muljeid päevast jagus terveks pikaks õhtuks.

Täname Mäetaguse jahtkonda ja nende esimeest Martin Mägi. Täname koeramehi, kelle koerad tegid suurepärast tööd Rudolf Uustali, Veiko Rosi, Heiko Taimi ja Martin Mägi. Täname kõiki, kes jahil osalesid ja ootame kindlasti järgnevatel aastatel veelgi suuremat osavõttu.

IVJS Marko Vinni

JAGA