Huntide küttimismaht on suurel määral täidetud

Huntide küttimismaht on suurel määral täidetud

4268
6. veebruari seisuga on tabatud 87 hunti 116st (piirmahust). Foto: Pixabay

Huntide küttimismaht on praegusel jahihooajal suures osas täidetud, kuna 6. veebruari seisuga on küttimise piirmahust (116st isendist) tabatud juba 87 hunti.

Lõppenud nädalal kütiti Eestis kokku 9 hunti: Järvamaal 3, Põlvamaal 2, Pärnumaal 1 ja Raplamaal 3. Küttida on Eestis jäänud seega veel 29 isendit.

Küttimismaht on täidetud juba Hiiumaal, Jõgevamaal ja Lääne-Virumaal. Lõppenud nädalal täitus huntide küttimismaht ka Raplamaal.

Nädalavahetusel Raplamaal Kaiu jahindusklubi aladel toimunud hundijaht läks EJSi juhatuse liikme Tiit Tammsaare sõnul hästi. „Lume tulekuga saime hundid kohe kätte“, kommenteeris Tammsaar. Kokku osales hundijahis ligi 80 kütti.

Kohalikud jahimehed tegid esimese luure ning panid ala lippudesse. „Luure on hundijahis väga tähtis ning sel korral oli see väga hästi tehtud“, rääkis Tammsaar ning lisas, et teine hunt jäi juba lippudesse sisse.

EJSi juhatuse liikme sõnul on hunte Raplamaal üsna arvukalt. „Hunte ikka jagub, Kaius on kütitud hooajal 8 hunti ja Rapla-Järvamaa piiril 2 isendit“, selgitas Tammsaar. Lisaks on Raplamaal veel kütitud 4 hunti.

Ühtlasi on ka Järva II piirkonnas (Anna, EPT, Lõõla, Väätsa) hundijaht lõppenud, sest kõik lubatud 6 hunti on kütitud. Järva I ja III piirkonnas on veel küttida kokku 5 hunti.

5. veebruaril küttisid Järva maakonnas Väätsa vallas Lõõla jahipiirkonnas jahimehed kaks hunti, isase ja emase. Hundikütil Oskar Paukkul õnnestus tabada 52 kilogrammi kaalunud isahunt. Oskari sõnul oli see tema 19. kütitud hunt. Teist hundikütti, Kalju Taurust, soosis ka jahiõnn emahundi tabamisega, mis oli tema neljas kütitud hunt.

Vaata ka Keskkonnaameti tabelit huntide küttimismahu kohta 2016/2017. jahiaastal.