Hunt ründas Hiiumaal inimest

Hunt ründas Hiiumaal inimest

11187
Foto: Flickr

24. juuli varahommikul ründas Hiiumaal Tahkuna kandis hunt kodumaja uksel perenaist, kes kuulis õuest koera hädakisa ja läks teda tuppa laskma.

Naine sai tõsiseid vigastusi näo piirkonda ja vajas erakorralist arstiabi.

Eesti Jahimeeste Seltsi laekus 25. juuli varahommikul info hundi ründe kohta Hiiumaal. EJS kontrollis infot ja see osutus tõeseks. Tahkuna kandis elaval perenaisel on suurt kasvu valge koer, kellel on elektrooniline kaelaside ja kes liigub ainult kitsas piirkonnas õuealal.

24. juuli varahommikul 3-4 paiku lasi perenaine koera tema soovil korraks õue. Perenaise sõnul haugub koer erinevalt kohates siili või teisi väiksemaid elukaid. Ta tunneb oma koera häälitsusi hästi.

Natukese aja pärast kuulis perenaine aga koera hädakisa ja sai kohe aru, et midagi on väga halvasti. Ta läks koera tuppa laskma ja avas ukse. Koer tormas sisse ja samas ründas hunt naisterahvast näkku. Naine sai silma piirkonda tõsiseid vigastusi ja vajas erakorralise meditsiini abi. Tänaseks on naine lubatud koju ja ta on paranemas.

Ka jahimeestel tekkis küsimus, kas tegu oli ikka hundiga või hundikoeraga. Kontrollides fakte ja hinnates koera käitumist, kes siiani on šokis on väga suur tõenäosus, et tegemist oli hundiga. Ründe agressiivsus, koera ründe aegne reaktsioon ja häälitsused ning peale rünnakut käitumine annab ekspertidele alust, et tegemist oli hundiga. Seda kinnitab ka fakt, et ümbruskonnas puuduvad suured ja hundisarnased koerad täielikult. Ka ründe alla sattunud naisterahva kirjeldus viitab hundile.

Eesti Jahimeeste Selts palub kõigil jääda rahulikuks ja mingiks paanikaks põhjust pole. Tegemist on kahetsusväärse üksikjuhtumiga, mille üksikasjad nii jahimehed kui ka keskkonnaametnikud välja selgitavad. Jahimehi ja keskkonnaametit on informeeritud ning vajalikud meetmed võetakse tarvitusele.

JAGA