Hundijaht läbi – üks pool rahul, teine pahur

Hundijaht läbi – üks pool rahul, teine pahur

2255
Foto: Pixabay

Lõppenud hundijahi hooajal kütiti Eestis 114 hunti. Jahimeeste hinnangul võiks koostöö arvukuse hindamiseks olla parem ning lubasid võiks saada lihtsamalt ümber jagada.

Eelmisel nädalal avaldas Eesti Päevaleht mahuka tõlkeartikli, kus kirjeldati hundipopulatsiooni kiiret kasvu Soomes ning toodi välja, et piiratud jahivõimaluste tõttu on hunte põhjanaabrite juures juba paarsada, kirjutab Maaleht.

Soomlaste meelest on seda liiga palju, ning vähemalt ühes piirkonnas Venemaa piiri lähedal on omavalitsus käima pannud nn hunditakso, mis lapsi kodu ja kooli vahel veab, et nad huntide tõttu ohtu ei satuks.

Salaküttimise maaletoojad

Eesti jahimeestes tekitas nimetatud arv hämmingut, sest Eestis jääb pärast jahihooaja lõppu ringi lippama ligikaudu sama hulk hunte. Kiiremad arvutasid välja, et pindalalt seitse korda väiksemas Eestis peaks siis olema 30 hunti.

Keskkonnaministeeriumi jahinduse nõunik Tõnu Traks ütles, et niimoodi Eestit ja Soomet võrrelda ei saa. Soomes (v.a Lapimaal) on huntide küttimine tunduvalt rangemalt reguleeritud kui Eestis.

Loe edasi Maalehest.