Hundid on Hispaanias kaitse all

Hundid on Hispaanias kaitse all

578
Foto: Mark Chinnick/Flickr

Hundid on Hispaanias loetletud kaitstavate liikide hulka koos Ibeeria ilvese ja Pürenee pruunkaruga, kuna sai heakskiidu riikliku looduspärandi komisjonilt.

Siiani olid kaitstavad ainult Hispaanias Duerost lõuna pool asuvad hundipopulatsioonid, põhja pool asuvaid hunte võis küttida, kirjutab World Animal News.

Ibeeria hunt ehk Hispaania hunt kuulub hallhundi alamliigi sekka. Hunte on Hispaanias umbes 1500-2000 ning 90% neist elavad põhjapoolsetel aladel.

Teaduskomitee ettepanekuga lisada Hispaania hundipopulatsioon erikaitserežiimi alusel looduslike liikide loetellu ning looduskaitse alla oli arvestatud nende tähtsust kultuuri- ja teaduspärandina. Ettepanek ootab veel Keskkonnaministri allkirja.

Kui huntide õiguslik seisund on lahendatud, tehakse riikliku looduspärandi ja bioloogilise mitmekesisuse komisjoni poolt ettepanek moodustada töörühm hundi uue kaitsestrateegia väljatöötamiseks kogu Hispaanias. Selle eesmärk on saavutada elujõuliste hundipopulatsioonide taastamine Hispaania ökosüsteemis, tagades inimestega kooseksisteerimise territooriumil, kus hundid elavad.

JAGA