Hundid on Koonga ja Pikavere külas pidevad külalised

Hundid on Koonga ja Pikavere külas pidevad külalised

2580
Kuvatõmmis videost

Hundid on viimasel ajal pidevad külalised Pärnumaal Koonga ja Pikavere külas. Viimati käis üksik hunt 21. märtsi õhtul Pikavere küla lähistel lauda ees uudistamas.

Kaardil punasega märgitud alal oleva lauda esisel tiirutas üksik hunt umbes üle tunni aja. Laudas elavad veised koos vasikatega. Jahimeeste hinnangul oli hunt tõenäoliselt toiduotsingul.

Huntide toimetamised Pikavere ja Koonga külas. Punase ringiga märgitud 21. märtsil videos olev juhtum. Samuti märgitud ära, kus toimus lammaste murdmine ja huntide ja hobuse vaheline intsident.

Hunte on ka varem küla lähistel märgatud. Selle aasta alguses üritasid võsavillemid kõrvalkülas Koongas jõudu proovida hobusega, kes oli oma tallis. Hobune sattus kohtumise tõttu ärevusse ja tall sai sellest kannatada. Talli küljel oli näha ka kraapimisjälgi ja selle ümber mitmeid hundijälgi.

Samuti võtsid hundid möödunud oktoobris Koonga keskuse lähedal olevast lambakarjast matti, nende saagiks langes 4 lammast.

Koonga jahiseltsi pealiku Riivo Liini sõnul kohtab hunte piirkonnas pidevalt. „Näiteks ka eile (23. märtsil) jooksis hunt päise päeva ajal Mihklist Koonga poole üle tee üle lagedate põldude,” selgitas ta.

Möödunud jahihooajal eraldati Lääne-Pärnumaale, kuhu kuulub ka Koonga jahiselts, kaheksa küttimisluba. Ohjamisala on üsna suur, algab Tallin-Pärnu maanteega ja lõppeb Virtsu sadamas. Kaheksast küttimisloast ühe realiseeris möödunud talvel Koonga jahiselts.

Küttimismahu täitumisel esitati taotlus lisalimiidi saamiseks, aga seda ei rahuldatud, kuna registreeritud kahjustusi on piirkonnas vähe.

Koonga jahipiirkonnas elab juba mitu aastat vähemalt üks suur hundikari, lisaks liiguvad mõned üksikud ja paaris isendid. Paikkond on hundijahi pidamiseks üsna keeruline, piiratud soode, rabadega ja suurte metsamassiividega.

JAGA