Hundid on Jõgevamaal murdnud mitu koera

Hundid on Jõgevamaal murdnud mitu koera

1280
Foto: Flickr

Paari nädala jooksul on hundid Jõgevamaal, nii Aidus, Põltsamaal kui ka Pajusis, murdnud mitu koera. Viimane juhtum leidis aset veidi rohkem kui nädal tagasi, täpsemalt 20. oktoobril. Jõgevamaal elavale Külli Linnamäele avanes võigas ja kurb vaatepilt, kui ta leidis oma lemmiku, saksa lambakoera mõõtu kaheksa-aastase koera puretud surnukeha, kirjutab Tartu Postimees.

Perenaine ei olnud enda sõnul tol ööl kodus, küll aga kuulis tema elukaaslane, kuidas koer hundiga elu ja surma peale võitles. “Koer oli sel ööl ketis ja seega kerge saak,” ütles Linnamäe.

Eesti jahimeeste seltsi tegevjuht Tõnis Korts nentis, et viimastel aastatel on tõesti huntide rünnakud sagenenud, kuid selle põhjust öelda ei osanud. „Metssigu on vähem, metskitsi aga rohkem, nii et huntidel on metsas süüa piisavalt,” sõnas ta. Nii Korts kui ka teised jahimehed on arvamusel, et huntide arvukus on viimastel aastatel suurenenud ja seetõttu on sagenenud ka rünnakud. Seltsi tegevjuhi sõnul on tarvis teha kindlaks, kui palju hunte on Eesti metsades. Jahimeeste ja uurijate arvamused lähevad lahku: jahimehed arvavad, et hunte on rohkem, uurijad ja ametnikud, et vähem.

Loe edasi Tartu Postimehest.