Hundid murdsid Järvamaal ühe talu kaks koera

Hundid murdsid Järvamaal ühe talu kaks koera

2187
Foto: Flickr

Järvamaa Kaaruka küla elanik Ainard Alev leidis eelmisel nädalal oma kodutalu õuelt jõhkra veretöö jäljed. Koer Tipsist olid alles vaid nahatükid ja üks tagakints. Arvatavalt ründasid hundid koera mõni meeter kuudist eemal.

Ainard Alev ütles, et kellegi muu kui huntide süüks ei oska ta sellist juhtumit panna. “Võib arvata, et murdjaid oli rohkem kui üks, sest väiksemat kasvu jässakas koer oli tükkideks rapitud. Natuke kuudist eemal oli vereloik ning edasi oli näha nahatükke ja poolenisti söödud kints,” lausus ta Järva Teatajale.

Võib arvata, et murdjaid oli rohkem kui üks, sest väiksemat kasvu jässakas koer oli tükkideks rapitud.

Sellist pilti nägi Alev taluõuel eelmise neljapäeva hommikul. Alev ütles, et Tipsi oli võsavillemitele kerge saak, sest ta oli 12-aastane musta-valgekirju urukoer ja ketis. „Lasime teda õuele jooksma ka, kuid mitte kuigi sõbraliku loomu tõttu oli ta suurema osa ajast kuudi juures ketis. Ööseks ei jätnud me teda kunagi lahti,“ lausus Alev.

Miks hundid just Tipsi välja valisid, ei osanud Alev öelda, sest tegelikult elab kümme meetrit eemal teises kuudis veel üks koer, kes on senini elu ja tervise juures.

Nüüd on Alevite perel kustunud ka lootus näha elavana kümme päeva varem kadunuks jäänud lemmikut Lottet, kes oli viimaseid päevi tiine.

Loe edasi Järva Teatajast.