Hundid käisid otse peremehe akna all lambaid murdmas

Hundid käisid otse peremehe akna all lambaid murdmas

2289
Foto: Pixabay

Koos perega Soomaa serval Tohvril vanas talukohas elav ennekõike mustkunstnikuna tuntud Marek Sandermat sai tubli ehmatuse osaliseks, kui paari päeva eest murdis hundikari sõna tõsises mõttes otse akna all tema karjast lambaid.

“Neljapäeva õhtul olin just tulnud Järvamaalt, kell oli umbes 22.30, kui juhtusin aknast välja vaatama ning märkasin, et lambad jooksevad kuidagi imelikult,” kirjeldas Sandermat Sakalale. “Jäin jälgima, mis toimub, ja mida ma nägin: majast umbes 30 meetri kaugusel on susi ühel lambal kõrist kinni! Ihukarvad tõusid püsti. Tormasin aluspükste väel ukse juurde ja röökisin, nii nagu jõudsin. Hundid panid jooksu ja lasksid lamba lahti.”

“Me elame küll inimese ja looduse piirimail. Kevadel nägime ilvese käpajälgi ja möödunud aastal käis karu mesitarusid lammutamas. Nüüd siis oli hundikari ka platsis,” kõneles Sandermat ning nentis, et plaanib lambakasvatusest loobuda. “Likvideerin karja nüüd ilmselt ära, kevadel võtan ehk paar utte-talle lastele. Eks hunt ole metsa sanitar ja seda, et hakkasin neid nüüd vihkama, ei saa küll öelda. Loodusel on omad seadused.”

Loe edasi Sakalast.