Hong Kongis ründavad metssead juba inimesi

Hong Kongis ründavad metssead juba inimesi

813
Foto: Pixabay

Hiinas Hong Kongis on metssead viimasel ajal palju pahandust tekitanud ning isegi mitmeid inimesi rünnanud.

Järjest suurenevad intsidendid metssigadega, mis on juba pikalt suurlinnas keerelnud. See kulmineerus hiljaaegu sellega, et metssiga ründas ühte politseiametnikku, ajas ta hooga maha ning hammustas teda jalast, kirjutas NBC News.

Metssigu on linnas näha pea kõikjal, nii metroodes, matkaradadel kui ka maanteeliikluses. Viimase intsidendi tõttu on need ulukid aga üle piiri läinud. Nüüd nõuavad valitsuseliikmed, et neile hakataks peetama jahti.

Möödunud nädalal üritati ka metssead öösel kinni püüda. 7 metssiga hukati mitte väga kaugel Hong Kongi kesklinnast. Hong Kongi põllumajandus- ja keskkonnaameti esindaja selgitas, et selline meede võeti kasutusele, kuna eelmised kasutusele võetud meetmed (mujale transportimine jms) ei töötanud piisavalt efektiivselt.

Loomakaitsjad on muidugi sellise meetme vastu ning protestivad, et midagi selle suhtes ette võetakse. Alustatud on ka petitsioone.

Riigi statistika näitab, et viimastel aastatel on suurenenud vigastused, mille on põhjustanud metssead linnades ja asulates. Ligi 30 intsidenti on ulukite ja inimeste vahel juba toimunud. Enamasti on nad linna sattunud toiduotsingutel. Hong Kongis elab valitsuse andmetel ligikaudu 3000 metssiga ja nad ei ole looduskaitse all.

Samas ei toimu sarnaseid intsidente ainult Hiina suurlinnas. Samuti teatas näiteks septembris popp-lauljatar Shakira, et teda ründas Hispaanias pargis metssiga ja näppas ta koti. Ka Itaalia pealinnas Roomas on näha olnud metssiga sissetungi linnadesse.

Mitmed asutused on Hiinas juba ammu inimesi hoiatanud, et metssead võivad inimesele ohtu kujutada, kuid kohalikud elanikud on siiski üritanud saavutada lähedast kontakti ja isegi neid toitnud.