Hollandis hukatakse 10 000 naaritsat

Hollandis hukatakse 10 000 naaritsat

676
Foto: Flickr

Koroonaviiruse riski tõttu plaanitakse Hollandis valitsuse korraldusel 10 000 naaritsa hukkamist, kuna väidetavalt võivad viirusega nakatunud loomad seda edasi kanda inimesele.

Koroonaviirusega nakatunud naaritsaid on leitud kümnes Hollandi farmis, kus loomi aretatakse karusnaha pärast, kirjutab the Guardian.

Valitsus andis korralduse naaritsate hukkamiseks pärast seda, kui tehti kindlaks, et need farmid võivad toimida haiguse pikaajaliste reservuaaridena. Hukkamiseks kasutatakse gaasi ning rümbad saadetakse jäätmekäitusjaamadesse ning farmid desinfitseeritakse.

Hollandi naaritsafarmis tuvastati koroonaviirus kahel isendil aprillis. Valitsus tuvastas ka mais kaks juhtumit, kus inimesed said nakkuse loomadelt. See on ka ainuke teadaolev juhtum, kus on loomalt inimesele nakkumine toimunud.

Hiina, Holland ja Poola on maailma suurimad karusnahatootjad, kus hukatakse ligikaudu 60 miljonit karuslooma. Hollandis on ligikaudu 140 naaritsafarmi, kus eksporditakse 90 miljoni euro väärtuses karusnahka.