Hispaanias avati CIC peassamblee

Hispaanias avati CIC peassamblee

1749
Peaassamblee avamine. Foto: EJS

Reedel, 4. mail avati Hispaaanias Madriidis maailma jahimeeste katusorganisatsiooni CIC 65. peaassamblee.

Pärast Hispaania rahvushümni ja CIC hümni mängimist tegi avakõne CIC president George Aman. Ta tänas kõiki osalejaid, kes erinevatest riikidest kohale olid tulnud. „Eriti oluline on tänastes tingimustes teha koostööd, kuna jahinduse kohta levib palju valesid,“ ütles Aman ja lisas, et „seetõttu on ka peaassamblee motoks valitud „Jaht: faktid ja valed““.

Peaassamblee töötab kaks päeva, 4.-5. mail ning põhiteemadena on arutelul suurkiskjad, rändlindude küsimused, pliimoona kasutamine jpm.

EJS-i presidendi Margus Puusti sõnul tundub, et paljud teemad, millest täna räägitakse, on Eestis juba kasutusel. „Nii näiteks rõhutas Hispaania põllumajandusministeeriumi esindaja, et tänapäevast jahti tuleb vaadata kui looduskaitse osa,“ sõnas Puust. „Just seda me Eestis teemegi ning 2018. aasta on juhatuse poolt kuulutatud „jaht on looduskaitse“ aastaks,“ lisas Puust. 

CIC hümn

EJS on Eesti esindajana CIC liige alates 1992. aastast. CIC on ülemaailmne jahimehi (individuaalliikmed), jahindusorganisatsioone ja riike ühendav ühendus. CICis võib olla liige ka riik, nt nagu on Soome ja Tšehhi. CIC tööorganeid on mitmeid, nt on: suuruluki, väikeuluki, jahikullide, trofeede, jahikoerte, troopiliste ulukite, vibujahi, kunsti, teaduse, rändlindude, kiskjate, looduskaitse komisjon jms. Need tegelevad pidevalt oma haldusalas olevate teemade monitooringuga ja tegevuskavade planeerimise ja elluviimisega. Väga tähtsal kohal on jahieetika, -kultuur ja õiged jahiviisid ning ulukite kaitse. Töötatakse käsikäes paljude ülemaailmsete ja euroopa loodusorganisatsioonidega nagu FACE, IUCN, BIRDLIFE, BIRDWATCH , WWF.