Hispaania plaanib koroonaviiruse tõttu hukata ligi 90 000 naaritsat

Hispaania plaanib koroonaviiruse tõttu hukata ligi 90 000 naaritsat

1408
Foto: Kary Nieuwenhuis/Flickr

Põhja-Hispaania ametnikud väidavad, et üle 90 000 farmides kasvatatava naaritsa peab hukkuma, kuna ligi 90 neist nakatusid koroonaviirusesse.

Aragoni piirkonna valitsus on sunnitud võtma kasutusele vastavalt riiklikele loomatervishoiu seadustele drastilised meetmed, mis puudutab 92 700 naaritsat.

Ida-Hispaanias asuvas Terueli provintsi farmis on alates 22. maist peetud isolatsiooni, kuna siis testiti 7 töötajal koroonaviirus. Piirkonna põllumajanduse- ja keskkonna halduse juht Joaqin Olona ütles, et puuduvad aga tõendid selle kohta, et viirus oleks levinud töötajalt loomadele või vastupidi. “Oleme täiesti kindlad, et viirus levib siiani nende loomade vahel ja selles kogukonnas,” väitis Olona ning lisas, et loomade hukkamise eesmärk on vähendada riske rahvatervisele.

Varasemates uuringutes on leitud, et COVID-19 on mõne looma, nt kasside ja koerte seas nakkav, aga palju vähem on teada loomadelt inimesele levimise võimalusest, mida teadlased praegu uurivad.

Naaritsat kasvatatakse eelkõige nende karusnahkade pärast. Hollandis, kus toimub maailma suurim karusnahkade eksportimine, on haiguse leviku tõttu juba hukatud sadu tuhandeid naaritsaid.