Hiigelhundi kolju purustas Järvamaa rekordi

Hiigelhundi kolju purustas Järvamaa rekordi

2717
Koljude hindamine Padisel. Foto: Kaarel Roht

Tänavu Eesti jahimeeste seltsi hindamiskomisjonile esitatud Järvamaa jahitrofeedest kümme väärisid kuldset medalit. Neist hinnalisimaks võib pidada Tarbja jahimehe Oskar Paukku lastud hundi koljut ja koerulase Sulev Matrovi lastud põdra sarvi.

Anna jahtkonna liikmel Oskar Paukkul oli koguni sedavõrd uhke trofee, et nii kõrgeid punkte pole aegade jooksul teeninud ükski järvalaste hindamisele antud hundi kolju, kirjutab Järva Teataja.

Senine rekord oli Aleksander Amuri käes, kes teenis 2010. aastal lastud hundi pealuu eest 43,68 punkti. Paukku hundi kolju sai hindajatelt 43,85 punkti ja see asetab kolju Eesti üldedetabelis esikahekümnesse, täpsemalt 17. kohale.

Hiiglasliku, 52,4 kilogrammi kaalunud isahundi küttis Paukku 6. veebruaril ajujahi käigus. “Lumeolud olid sel talvel hundijahiks nigelad ja kõik võimalused tuli ära kasutada. Meeste piiramisrõngas Väätsa jahtkonna maadel Vahastus oli tol päeval suur ning eks looda ajus iga jahimees, et hundid jooksevad just tema peale,” ütles ta muiates.

Seekord oli Paukkul õnne, sest kaks hunti tegid valearvestuse ja jooksid just sinna, kus tema ja üks teine jahimees parasjagu passisid. “Teine mees oli paremal laskepositsioonil ja lasi esimest välja jooksnud hunti. Ma polnud laskmiseks õieti veel valmiski, kui kuulsin, et pauk käis. Läksin üle tee ja nägin, et teine, palju suurem hunt jookseb kallakust allapoole. Olin umbes 40 meetri kaugusel, tegin lasu ja tabasin teda esijala taha, kuid nii, et vigastasin selgroogu. Loom kukkus kohe maha,” meenutas ta.

Loe edasi Järva Teatajast.