Hiidlased pidasid kokkutulekut

Hiidlased pidasid kokkutulekut

2690
Fotod: HJS

Hiidlastel on olnud kauaaegne tava korraldada juuni teisel nädalavahetusel seltsi jahimeeste kokkutulek, nii ka sel aastal.

Korraldamise au võtavad järgemööda enda kanda kõik jahipiirkonnad. Möödunud laupäeval koguneti Kassari kiigeplatsile. Tujuküllase tegevuse, söögi, joogi ja ilusa ilma olid seekord kindlustanud Käina jahipiirkond. Kutsutud oli nii kohalikud jahimehed kui ka ülejäänud hiidlased.

Päev algas kauni lipuheiskamisega. Kokkutuleku avakõne pidas juhatuse esimees Tiit Paulus. Seejärel tervitasid kokkutulnuid HJSi tegevjuht Anu Sarapuu ja korraldajate eestkõneleja Jüri Preobraženski. Avamisel õnnitleti suure aplausi ja lillekorviga sünnipäevalast, seltsi endist pikaajalist direktorit Arvo Maivelit.

Seejärel võeti mõõtu sõbralikes jõukatsumistes. Võisteldi viskemängus Mölkky, laske- ja teatevõistluses ning mälumängus. Üldarvestuses osutusid parimateks kohalikud Käina jahimehed, väärilise II koha viisid koju Emmaste ja III koha Pühalepa jahimehed.

Päev oli imeilus ning lustimist jätkus nii suurtele kui väikestele. Praeguste ja tulevaste jahimeeste raugematu huvi kuulus väikesele lasketiirule. Juhendaja Tiit Vannase käe all said kõik soovijad laskeoskusi proovida. Järjekord tiirus oli katkematu. Laste võistlused, mängud, nuputamised oganiseeris „mängutädi“ Silvi Laidro. Väikestele tegelastele oli ilus päev kindlustatud!

Õhtu lõppedes pakkus mõnusat muusikat jalakeerutuseks hiiumaine ansambel „Elmi poisid“. Järgmise kokkutuleku korraldamise au kuulub Pühalepa jahtkonnale ja seda juba 2020. aastal.

Küll aga toimub üleriigiline jahimeeste kokkutulek “100 Pärnus” juba 6.-8. juulil Pärnumaal Pärlseljal. Ürituse info leiab SIIT.