Haimre Jahiselts pidas üldkoosolekut

Haimre Jahiselts pidas üldkoosolekut

1663
Koosolekut juhtis Tõnis Mäerand.

30. aprillil toimus Haimre jahiseltsi üldkoosolek. Seltsil oli külas ka EJSi tegevjuht Tõnis Korts.

Tegevjuht rääkis jahinduse aktuaalsetel teemadel nii sellest, mis toimub Eestis, kui ka Euroopas ja mujal maailmas. Haimre Jahiselts on EJSi liige Märjamaal. Jahiseltsi tutvustab Tõnis Mäerand, kes valiti koosolekul Haimre jahiseltsi juhatuse esimeheks.

Peale Eesti jahindussüsteemi reorganiseerimist, liitmisi ja lahutamisi moodustati Haimre Jahimeeste Selts. Põhikiri kinnitati 12. detsembril 2007. Täna on Haimre Jahimeeste Selts väike ja kompaktne mittetulundusühing teiste EJSi kuuluvate jahindusorganisatsioonide seas. Meil on 40 liiget, kelle hulgas ka kolm jahinaist.

Meie jahimaad asuvad Märjamaa ümbruses ja neid on veidi üle 12000 ha. Jahimaad ei ole küll parimate hulgast ning jahiulukite populatsioon on suhteliselt väike, kuid seltsi liikmete jahiharrastuste ning ühiste tegevuste rahuldamiseks igati sobivad. Aastate lõikes on keskmiselt kütitud 20 põtra, 50-60 metskitse, varasematel aastatel ka metssigu. Möödunud jahihooajal küttisime ainult 3 metssiga, aga jahirõõmu lisasid 9 kütitud hirve.

2017. aasta lõpus ostsime oma rahadega seltsile hoonestatud kinnistu. Meil on natukene metsa- ja põllumaad. Praegu tegeleme suure huviga kinnistul asuva hoone ümberehitamisega oma jahimajaks. Möödunud aastal tegime seal 12 meeldejäävat talgupäeva, investeerisime sinna nii seltsi kui ka liikmete raha.

Sügis-talvisel jahihooajal saime maja juba kasutada. Oma kätega ühiselt tehtu on alati hea ja seltsi liikmeid ühendav ettevõtmine. Seltsi isikkoosseis on tavapärane, on nii vanu kui noori, mehi kui naisi. Ometi ootame juurde noori jahimehi ja teeme selle nimel tööd koolides ja lasteaedades.