Haapsalu jahiseltsi ja Läänemaa jahindusklubi avajaht

Haapsalu jahiseltsi ja Läänemaa jahindusklubi avajaht

1507
EJS-i president Margus Puust ja keskkonnaminister Tõnis Mölder Läänemaa ühisjahil. Fotod: EJS

Haapsalu jahiselts ja Läänemaa jahindusklubi pidasid 2. oktoobril Haapsalu jahiseltsi jahimaadel hooaja esimest ühisjahti.

Ühisjahil osalesid teiste hulgas ka keskkonnaminister Tönis Mölder, asekantsler Marku Lamp, EJS-i president Margus Puust ja tegevjuht Tõnis Korts. Jahi võttis üles Kanal 2 saate “Roaldi retked” võttegrupp. 

Ühisjaht algas rivistusega Vätse jahionni juures. Jahijuhataja oli Haapsalu jahiseltsi esimees Olev Peetris. Tema tegi ka instruktaaži ohutustehnika kohta. Osalejaid tervitas ja avakõne pidas Läänemaa Jahindusklubi esimees Endrik Raun. Seejärel andis Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) poolt tervitused edasi president Margus Puust.

Ühisjahil tehti kaks aju, millest esimeses kütiti kolm põdrapulli ja üks mullikas. Kahe aju vahel tehti ühine lõunapaus, kus maitsti Haapsalu jahiseltsi liikme ja „ihukoka“ Sulev Heinpalu hõrgutisi. 

Jahi lõppedes süüdati lõkked ja toimus traditsiooniline ulukite austamine ning edukate küttide tänamine jahisarvede signaalide saatel. Jahisarve puhusid Endrik Raun ja Martna Jahiseltsi jahimees Meelis Kaustel. Tänukõne jahist osavõtjatele ja korraldajatele pidas Tõnis Mölder ja seejärel siirduti ühiselt peakoka praetud maksa maitsma.

EJS tänab väga hea jahikorralduse ja ilusa jahipäeva eest Haapsalu jahiseltsi jahimehi, esimeest Olev Peetrist ning Läänemaa Jahindusklubi juhatuse esimeest Endrik Rauni!  

Avajahti kajastati ka Lääne Elus. Keskkonnaministri kajastust ühisjahist saab lugeda siit: