FACE pidas veebipõhist aastakoosolekut

FACE pidas veebipõhist aastakoosolekut

428
Foto: EJS

Euroopa jahindusorganisatsioon FACE pidas 7. septembril veebipõhist koosolekut, kus osales üle 70 inimese.

Eestit esindasid EJSi tegevjuht Tõnis Korts, tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe ja pressiesindaja-toimetaja Andra Hamburg.

FACE president Torbjörn Larsson tervitas kõiki kohaletulnuid ning tutvustas uusi partnereid, kelleks on Blaser, Bioammo, Jagd&Hund ja Hunters&co. Kõik partnerid saatsid omalt poolt tervitusvideo ja soovisid jahimeestele edu edaspidiseks.

Seejärel võeti vastu päevakord ning tehti ülevaade eelmisest koosolekust.

President esitas aastaaruande augusti lõpu seisuga ning tunnustas FACE meeskonnatööd. Ta tõi välja, et FACE põhilised väljakutsed on seotud pliimoona keelustamisega, bioloogilise mitmekesisusega, jahinduse regulatsioonidega ja jahinduse sotsiaalse aksepteeritavusega.

FACE liikmed arutasid ka REACH komitee otsust pliihaavli keelustamise kohta märgaladel. Ühiselt leiti, et rakenduskorraga on rikutud fündamentaalseid õiguseid ja pole arvestatud õiguslikke huve. See otsus on jahimeestele väga suur pettumus, kuna see toob esile õiguslikke küsimusi ja kahtlusi kuidas neid täita. Sel teemal tehakse ka ühisavaldus.

FACE tegevjuht David Scallan tegi ülevaate FACE tööst, rääkis kuidas on tööplaan esimesel poolaastal läinud ja tutvustas uusi töötajaid. Scallan tõdes, et seoses koroonaviirusega on veebikoosolekud olnud väga edukad ja rohke osavõtuga. Lisaks rääkis ta liikmemaksust, mis on plaanitud tõsta 2% võrra.

Scallan tutvustas ka positsioone vibujahi, hundi majandamise ja pliimoona osas, mis ühiselt kinnitati. Nendega saab tutvuda siin.

FACE finantsjuht Laurens Hoedemaker tegi ülevaate majandusaasta aruandest ning 2020. aasta prognoosist.

Järgmine FACE liikmete koosolek on planeeritud toimuma 30.-31. märtsil Varssavis ning aastakoosolek 22.-24. septembril Ungaris koos suurnäitusega “One with nature”.